Польські плодівнки втрачають білоруський ринок збуту

0
111702

Внаслідок запровадження Білоруссю дзеркальних санкцій стосовно імпорту продовольства з країн ЄС з 1 січня наступного року, польські виробники плодоовочевої продукції втрачають важливий ринок збуту, повідомляє Sady Ogrody.

– Білорусь і Єгипет є найбільшим імпортером наших фруктів. Відсутність білоруського ринку викликає нові проблеми для польських садівників, – зазначає президент Асоціації польських плодівників Мірослав Малішевський. – Нам не зовсім вдалося впоратися з втратою російського ринку, а ми втрачаємо ще одного важливого клієнта. Ситуація на кордоні з Білоруссю тривалий час була напруженою і ми обговорювали її можливі наслідки. Тож введення ембарго не є великою несподіванкою для галузі, але це, безумовно, величезна втрата.

Повідомляється, що білоруське ембарго поширюється на більшість овочів, крім картоплі та сушених бобових, а також на всі свіжі фрукти та горіхи. Заборона діятиме мінімум 6 місяців, але її дію можуть продовжити.

За словами президента Асоціації плодівників, хоча експорт до Білорусі в останні роки зменшився, він все ж становив близько 400-500 тис. тонн на рік. В основному це були яблука, груші, полуниця, деякі категорії цитрусових та помідорів. Протягом першого півріччя нинішнього року експорт залишався стабільним, зокрема яблук. Аналогічно було і з першими поставками в поточному сезоні продажів. Експорт у вересні, жовтні та листопаді був дуже високим, особливо що стосується десертних яблук.

Мірослав Малішевський також наголосив, що російські тепличні овочі, вирощені з використанням надзвичайно дешевої енергії, не підпадають під ембарго і без проблем потрапляють у Польщу, завдаючи збитків місцевим виробникам.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here