7 неймовірних цитрусових до чаю

0
11586

Скуштувати лайм чи памело це добре, тим паче, що взимку імпортні плоди радують нас ще більше. Проте родина цитрусових значно багатша на різновиди і гібриди, ніж про це відомо широкому загалу. Спробуємо виправити ситуацію.

Цитрон

Зростає у вигляді чагарника або невеликого дерева до 3 м заввишки. Гілки з поодинокими пазушними колючками довжиною 3-5 см. У стародавні часи цитрон використовувався в медицині, за що рослина отримала латинську назву Citrus medica. Плоди цитрона виконували роль ліків від морської хвороби, кишкових захворювань і проблем з легенями. Сік цитрона з вином вважався ефективною протиотрутою.

 

 

Цитрон пальчатий

У плодах майже повністю відсутня м’якоть. Вважається, що дивна форма – у вигляді кальмару – пов’язана з генетичним дефектом. Сирі плоди мало придатні для вживання в їжу, проте у висушеному вигляді можуть використовуватися в кулінарії, шкірка плодів йде для приготування цукатів. У країнах Східної Азії плоди пальчатого цитрона є символом щастя, багатства і довголіття. Ними прикрашають будинки, розміщують в храмах на вівтарях, як підношення.

Рангпур

Гібрид мандарина і лимона з дуже кислим смаком, помаранчевою цедрою і м’якушем. Для рослини характерна посухостійкість, висока врожайність. Її часто використовують як підщепу для цитрусових культур. У деяких країнах її культивують для отримання плодів.

Танжело

Гібрид мандарина і грейпфрута. Соковитий плід розміром з апельсин або іноді і цілий грейпфрут, має кислуватий присмак, що нагадує мандарин. Шкірка оранжевого кольору легко чиститься, м’якуш, в залежності від сорту, за кольором може бути від жовтого до помаранчевого. Гібрид виведений у 1897 році у Департаменті сільського господарства США. Дерева більш морозостійкі, ніж грейпфрут. 

Клементин

Гібрид мандарина и апельсина-королька, створений в Алжирі у 1902 році. Плоди за формою нагадують мандарин, але солодші, маленькі, круглі, помаранчевого кольору, мають тверду шкірку, яка щільно прілягає до соковітого м’якушу. У пазухах листя є невелікі колючки. Рослину культивують в країнах Середземномор’я. 

Оробланко

Гібрид помело з білим грейпфрутом. Виведений на цитрусовій експериментальній станції Каліфорнійського університету та запатентований у 1981 році. Завдання, яке ставили вчені, полягало в тому, щоб зробити грейпфрут солодшим. Плоди оробланко залишаються зеленими навіть після повного дозрівання. Основним експортером оробланко на європейський ринок лишається Ізраїль. 

Каламондин

Гібрид мандарина з кумкватом. Компактна рослина з дрібним темнозеленим листям та білими ароматними квітами. На дорослому дереві одночасно можуть бути присутні плоди та квіти. Плоди дрібні, розміром з волоський горіх, схожі на маленькі мандарини, з тонкою помаранчевої ароматної шкіркою. В природі досягає 5 м заввишки, при кімнатному утриманні — до 1 м. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here