Найкращі ідеї для футурістичного городу

0
111138

Невідомо, що найбільше вплинуло на популяризацію вертикального городництва, чи то карантинні заходи пов’язані з пандемією COVID-19, чи дається взнаки безупинний ріст цін на продукти харчування, зокрема і овочі, але факт залишається фактом, у всесвітній павутині побільшало рекомендацій з облаштування вертикальних городніх грядок. Що дозволяє за рахунок скромного наділу землі забезпечувати родину вітамінним врожаєм. Найкращі з ідей пропонуємо до уваги.

Вирощування картоплі в поліетиленовому пакеті

Це простий і ефективний спосіб вирощування картоплі. Радять висаджувати картоплю у мішки для сміття приблизно за 2-3 тижні до останніх весняних заморозків у вашій місцевості. Також знадобиться пухка грунтосуміш на кшталт компосту та насіннєва картопля  або органічна картопля, придбана у магазині.

  1. Підготуйте картоплю, давши їй прорости за кілька днів до посадки у теплому місці. Наріжте велику насіннєву картоплю на менші шматочки, у яких по кілька паростків у кожному шматочку. Нарізавши насіннєву картоплю, можна на кілька діб залишити при кімнатній температурі.
  2. Вирізати у мішку для кілька дренажних отворів на дні.
  3. Засипати дно мішка ґрунтовою сумішшю.
  4. Припорошити насіннєву картоплю сільськогосподарською сіркою для захисту від грибкових захворювань.
  5. Висадити картоплю на глибину близько 5-7 сантиметрів, паростками вгору. Загорнути її ґрунтовою сумішшю та водою.
  6. Замульчувати посадку сухим листям або соломою. Тримати грунт политим, але не мокрим.
  7. Коли листя на рослинах пожовкне і почне сохнути, треба припинити полив, щоб шкірка картоплі могла висохнути. Щоб зібрати коренеплоди, можна вирізати бік мішка та вийняти їх.

 

Свіжі огірки у діжках

В одній діжці можна виростити стільки огірків, скільки на ділянці у три квадратних метри, одночасно захищаючи плоди від різних хвороб. На дно діжки варто покласти компост або органічні відходи – листя, траву, солому, шкірку бананів тощо. Наповніть діжку шаром грунту, товщиною близько 10-15 см. Полийте грунт і негайно посадіть насіння огірка. На одну діжку потрібно близько 9-10 насінин. Посадіть їх на відстані 12-15 см. Для економії тепла накрийте діжку нейлоном, бажано чорним, бо він всотує сонячне тепло. Або накрийте місце посадки порожніми пластиковими пляшками. Саджанці будуть проростати активніше, якщо забезпечити їм оптимальний мікроклімат за допомогою невеликої ємності з водою посередині діжки, яка буде наповнюватися водою за потреби. У середині червня, коли встановиться тепла погода, нейлон можна прибрати. Огірки будуть витися навколо діжки. Для того, щоб вітер не пошкодив рослині, можна обв’язати огіркові живці тонкою мотузкою. Догляд за огірком не складний. Поливайте їх 5-7 літрами води в кожну діжку раз на 3-4 дні, якщо немає дощу.

Гарбузи на паркані

Гарбузи можуть бути різних сортів, відповідно і розмірів. Для того щоб використати паркан замість шпалери для вирощування цієї культури варто обирати сорти гарбуза які не вирізняються гігантськими плодами, адже вони можуть пошкодити паркан. Помічено, що вирощування гарбуза вертикально покращує циркуляцію повітря, це перешкоджає хворобам і забезпечує легкий доступ до плодів. До речі, на паркані можна вирощувати й інші баштанні культури, зокрема, кавун.

Найпростішою опорою є існуюча огорожа. Якщо у вас немає цієї опції, ви можете зробити просту огорожу, використовуючи шпагат або дріт, нанизаний між двома дерев’яними або металевими стовпами в землі. Переконайтеся, що стовпи досить глибокі, щоб вони підтримували рослину і плоди. Під час вегетації рослини надійно прив’яжіть пагони гарбуза до паркану смужками тканини або навіть пластиковими продуктовими пакетами, або іншим м’якими та еластичними матеріалом, який не пошкодить їх.

 

Томати у горщиках

Для успішного вирощування томатів у горщиках варто звернути увагу на п’ять основних факторів.

1) Підбір ємності. Використовуйте горщики з великим об’ємом – чим більше, тим краще. Для однієї рослини потрібна ємність розміром не менше 1 квадратного метра, але краще 2. Переконайтеся, що ємність має  хороший дренаж . Деякі виробники пропонують садити разом з томатами трави або інші рослини в один контейнер. Але новачкам слід утриматися від додавання у контейнер додаткових рослин, бо рослини можуть розпочати конкуренцію за воду або поживні речовини.

2) Контроль вологи. Вміст вологи в ґрунті є однією з найбільших проблем, з якими стикаються при садівництві в ємностях. Якщо грунт швидко висихає, розгляньте можливість використання вологоутримуючих домішок та перевіряйте вологістьі ґрунту щодня. Майте на увазі, що тепло навколо контейнера може прогріти і висушити грунт швидше, ніж при посадці томатів на полі. Найкраща практика – поливати рослини вранці, щоб забезпечити вологу на день і дати листю висохнути. Важливо вносити воду безпосередньо у грунт і уникати зволоження листя. Вологе листя може стимулювати розвиток грибних хвороб.

Однак грунт має бути вологим, а не мокрим. Занадто багато води може призвести до загнивання коріння рослини. Переконайтесь, що ємність має кілька дренажних отворів. Якщо в ємності є лише один дренажний отвір, додайте ще кілька.

3) Потрібно удобрювати томати у глечиках приблизно кожні два тижні. Переконайтеся, що ви годуєте рослини основними поживними речовинами, які вони потребують – азотом, фосфором і калієм. Деякі ґрунти вже містять добрива, тому варто вивчити їх склад перед використанням.

4) Рослини томату потребують сонячного світла щонайменше 6 – 8 годин на день між 10:00 та 16:00. Постійно стежте за місцем розташування глечика з томатами протягом усього вегетаційного періоду. Хоча помідори люблять сонячне випромінювання, занадто багато сонця може знищити молоді рослини, тож їх варто загартувати, повільно пристосувати до зовнішніх умов вирощування. Занадто ранній вплив вітру та сонця може послабити або молоді рослини.

5)Рослини томатів теплолюбні. Якщо температура опускається нижче 16 °C, або піднімається вище 30 °C занесіть рослини у приміщення. На щастя вирощування у глечиках це дозволяє.

Салатна вежа

Грядки на піддонах –  простий та ефективний спосіб компактного вирощування овочів та трав. Завдяки цьому методу скорочується час, витрачений на прополювання, такі грядки характеризуються меншою кількістю бур’янів, урожай лежить на дереві, а не на відкритому грунті, тому він чистіший, і найголовніше – його не зіпсують шкідники, які живуть у землі. До того ж піддони досить легко знайти і часто навіть взяти безкоштовно.  

Щоб влаштувати салатну вежу виберіть сонячне місце, де можна встановити рами з дерев’яних піддонів. В середині піддонів треба закріпити планки, які слугуватимуть дном для грядок. Потім обшити піддон з трьох боків за допомогою степлера агротканиною, мішковиною або іншим матеріалом, який пропускає вологу. Залишається лише наповнити створені улоговини родючим грунтом. Таким чином можна обладнати кілька піддонів і розташувати їх під кутом один до одного, щоб вони підтримували вертикальне положення як підпори, створивши вежу.