Найпопулярніші яблуні, груші і сливи Польщі

0
111286

За словами президента Асоціації польських розплідників Мацея Ліпецького, найвищим попитом в Польщі, як у минулорічному, так і у нинішньому сезоні користуються саджанці яблуні сорту Гала (Gala). Хоча восени спостерігається певне зниження інтересу до цього сорту, оскільки ціна на яблука Гала у цей період є найнижчою і вони не потрапляють до дороговартісного сегменту. Про це повідомляє Sady ogrody.

Також популярними у польських садівників є різновиди цього сорту, такі як Gala Schniga SchniCo (s), Gala Dark Ann, Zuzia Gala, Gala Brookfield, Gala Schniga SchniCo Red (s) та Gala Dark Baron.

Голден Делішес

«На сьогодні сорт Голден Делішес (Golden Delicious)  є другим серед яблунь. Дерева цього сорту також добре продавались у попередні сезони», – наголошує Мацей Ліпецький. До речі, як зазначають вітчизняні експерти, в українських промислових садах саме Голден Делішес є домінуючим сортом.

Мацей Ліпецький підкреслює, що цього року знову зросла цікавість до сорту Ред Джонапринц (Red Jonaprince). За останні кілька років сади отримали дуже велику кількість дерев цього сорту.  Розплідники активно реалізовують мутацію сорту Джонаголд – сорт Уилтонс Ред Джонапринц (Wilton’s Red Jonaprince), оскільки ці дерева є більш стабільними у плодоношенні, а яблука мають насиченіший червоний колір. Експерт повідомив, що не втрачає популярність сорт Ліголь Червоний (Ligol Red), який був виведений у Польщі, також виробники яблук запитують про сорт чеської селекції Чемпіон та сорти з групи Ред Делішес (Red Delicious).

Ligol Red

Минулого року більше, ніж у нинішньому сезоні, приваблював польських садівників сорт Боскоп (Boskoop). У 2020 їх інтерес змістився у бік сорту Лобо, який походить з Канади. Нині у розплідниках виробництво саджанців цього сорту незначне, тому важко вдовольнити попит на них, зауважує Мацей Ліпецький.

Серед груш цього року попитом користуються сорта Ксенія та Ноябрська. Натомість польські розплідники не виробляють багато саджанців цих сортів, бо пальма першості лишається за Конференцією.

Щодо слив, то в польських промислових садах домінують сорти Тофіт (Tophit), Президент (President), Угорка (Węgierka), Лепотіка (Lepotica), Амерс (Amers) та Каліпсо (Kalipso).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here