Опромінення використовується для виведення термостійких сортів томату

0
11871

Опромінення використовується для виведення термостійких сортів томатуНевеличка острівна держава Маврикій, яка знаходиться у Індійському океані неподалік Мадагаскару,  щорічно виробляє 11 000 тонн помідорів з загальної площі насаджень у 750 га. Оскільки температура повітря на цих тропічних островах часто зависока для культури томату трапляються неврожаї, що призводить до зростання ціни на плоди власного виробництва та збільшенню імпорту продуктів переробки томатів. Адже імпортувати свіжі помідори у країну заборонено. До слова, населення маврикійських островів становить близько 1,2 мільйони осіб, також розвинений туристичний бізнес, тож споживати свіжі томати і продукти з них є кому. Тож у Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією Організації Об’єднаних Націй (ФАО) вирішили допомогти Національному інституту досліджень і розширення харчових продуктів і сільського господарства (FAREI), що діє на острові Маврикій, у розробці нових термостійких сортів томатів за допомогою ядерної технології.

Як повідомляє fruitnet.com,  високопродуктивне і термостійке насіння томатів тепер розповсюджуються поміж маврикійських фермерів, таким чином підтримуючи місцеву промисловість виробництва томатів, яка оцінюється в 14 мільйонів доларів США.

Як зазначають у ФАО і  МАГАТЕ, нині ядерна технологія використовується у всьому світі для розробки нових сортів сільськогосподарських культур, більш стійких до зміни клімату та задоволення потреб зростаючого населення, адже глобальне потепління становить серйозну загрозу для виробництва свіжої продукції в усьому світі.

Так, наприклад, на маврикійських островах врожаї томатів можуть впасти до 80 відсотків під час надмірних температур. Своєю чергою МАГАТЕ допомагає Маврикію у розробці нових сортів томатів з 2007 року за допомогою багатьох проектів технічного співробітництва.

Насіння одного маврикійського сорту томатів було опромінено в спільній лабораторії селекції та генетики рослин ФАО  і МАГАТЕ у австрійському місті Сейберсдорф. Потім їх вирощували в камері росту та обстежували на такі характеристики, як швидкість росту, форму та колір, а також на такі риси, як термостійкість та потенціал урожайності. Після цього насіння було відправлено назад до Маврикію для польових випробувань на місцях, що представляють різні агрокліматичні середовища країни. Кілька фахівців з Маврикію пройшли навчання у лабораторіях ФАО і МАГАТЕ з технології, де їх підготували для подальшої роботи з сортом.

У вересні 2019 року було випущено три нових високопродуктивних сорти – «Літній король», «Літня зірка» та «Східна зірка» та надано для виробництва товарної продукції понад 100 фермерам Маврикію, інформують у FAREI.

«Ми розмножуємо насіння, щоб зробити його доступним за ціною і заохочувати виробників томатів зберігати це насіння з власного виробництва для подальшої посадки», — повідомляють у  FAREI.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here