В світі не вистачає фруктів і овочів для всіх

0
112110

Згідно з новим дослідженням, світ вирощує недостатньо фруктів і овочів, щоб кожен міг харчуватися здоровою їжею.

Глобальний апетит на жир і цукор, поряд зі зростанням виробництва зерна для харчування країн, що розвиваються, привели до створення системи, яка не може забезпечити збалансоване харчування для всіх.

Вчені вважають, що для того, щоб нагодувати швидко зростаюче населення світу здоровими дієтами, потрібно більше фруктів і овочів виробляти разом з переходом на рослинні білки. Вони виявили, що такий зсув також скоротить землекористування і скоротить викиди парникових газів, а це буде корисно як для планети, так і для населення всього світу.

«Ми просто не можемо прийняти здорову дієту в рамках сучасної глобальної системи сільського господарства», – сказав професор Еван Фрейзер з Університету гвельфів, один із співавторів дослідження.

Вчені заснували свої дослідження на керівництві «Гармонійна їжа» Гарвардського університету, в якому рекомендується, щоб половина наших раціонів складалася з фруктів і овочів, чверті цільного зерна і залишилася чверть білка, жирів і молочних продуктів.

Потім вони з’ясували, скільки землі в даний час використовується для ведення сільського господарства, а також як вона в даний час розділена і скільки буде потрібно, якщо всі будуть дотримуватися системи Гарварда.

Результати виявили розрив між ідеалом і реальністю: на людину припадає 12 порцій зерна замість восьми і всього п’ять порцій фруктів і овочів замість рекомендованих 15.

Рівні виробництва жиру і цукру також були набагато вище, ніж це необхідно для здорового населення.

З метою досягнення самозабезпеченості країни, що розвиваються в останні десятиліття вкладають величезні кошти у виробництво зерна і кукурудзи, і дослідники вважають, що деякі з цих потужностей необхідно обміняти на інші культури.

Щоб довести споживання білка до необхідної кількості, вчені рекомендували приділяти більше уваги рослинним білкам, а не тваринним.

«Великі гравці білкової індустрії інвестують в альтернативні варіанти білка, такі як рослинні білки, а споживачі користуються перевагами недавнього збільшення альтернативних варіантів білка, що потрапляє на ринок», – сказав професор Фрейзер.

Виробництво м’яса використовує величезну кількість землі і ресурсів і є основним джерелом викидів парникових газів.

Якщо не будуть внесені відповідні зміни, то для забезпечення харчування 9,8 мільярда чоловік, які, як очікується, до 2050 року стануть світовим населенням, буде потрібно 12 мільйонів гектарів земель і, як мінімум, ще один мільярд гектарів пасовищ.

Зрушення виробництва відповідно до потреб населення в галузі охорони здоров’я, навпаки, скоротить необхідну площу орних земель на 50 мільйонів гектарів, оскільки цим культурам потрібно менше місця, ніж зерновим.

Результати, опубліковані в журналі PLOS ONE, збігаються з іншими дослідженнями, що з’явилися в останні місяці, в яких йдеться про значне скорочення споживання м’яса, необхідного для підтримки людства.