Космічні нематоди – гігантський стрибок міжпланетного землеробства

0
11727

Під таким заголовком була опублікована статя на сайті Міністерства сільського господарства США (USDA). В ній йдеться про те, що ентамолог Служби сільськогосподарських досліджень USDA Девід Шапіро-Ілан готує нематод для подорожі у космос з метою їх залучення до боротьби зі шкідниками на позаземних дослідних посівах сільськогосподарських культур.  

Девід Шапіро-Ілан

Зазначається, що у період з грудня минулого року по січень 2020 року на борту Міжнародної космічної станції (МКС) було вивчено ентомопатогенних (знищуючих комах) нематод, які можуть бути використані для боротьби з комахами-шкідниками, які загрожують посівам, вирощеним на борту під час тривалих місій людини у космосі.

Одним з відкриттів цього дослідження є те, що нематоди народжені на Землі, повернулися з космосу без проблем, але тим, які народилися і розвивалися в умовах невагомості, було важко після повернення на Землю, деякі з них навіть загинули. Передбачається, що вони пережили стрес після повернення на Землю через тиск від сили тяжіння. І це треба буде враховувати під час підготовки до тривалих космічних польотів нематод, до таких місць, як, приміром,  Марс. Нематоди на Землі доведеться адаптувати, щоб забезпечити їм виживання у пункті призначення.

Нематоди з трупа личинки воскової молі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here