Найдорожчі у світі ананаси вирощують у Великобританії

0
11893

Вважається, що серед найкоштовніших фруктів світу перше місце посідають ананаси, вирощені в ботанічному саду під назвою «Загублені сади Хелігана», які знаходяться в південно-західній частині Англії в графстві Корнуолл. Адже врожай цих плодів обчислюється одиницями, оскільки ананаси вирощують для задоволення, у теплицях, у спосіб винайдений британськими садівниками вікторіанської епохи.   

Ямка для вирощування ананасів складалася з трьох траншей з’єднаних двома порожнистими стінками і покритих склом трохи нижче рівня землі. Зовнішні жолоби наповнювали свіжим кінським гноєм, який віддавав тепло при розкладанні. Це тепло проходило через невеликі зазори внизу стіни, піднімалося вгору, а потім було витіснене через зазори у верхній частині стіни в центральне корито. Центральне корито – це місце, де вирощували ананаси при штучно високій температурі, яка підвищувалася за рахунок присутності гною.

 

Саме така теплиця була виявлена ​​на території  «Загублених садів Хелігана» та

відремонтована у 1991 році. У якості садивного матеріалу були використані два сорти південноафриканських ананасів – Ямайка Квін та Гладкий Кайен. У 1997 році в оновленій ананасній ямі був успішно вирощений перший ананас. Другий вирощений там ананас був подарований королеві Великобританії Єлизаветі II.

1997 рік, головний садівник Річард Ді відзначає перше плодоношення ананасів

Ось що зазначається на офіційному сайті «Загублених садів Хелігана»: «Ми віримо, що сьогодні у нас є єдина у Великобританії діюча ананасова теплиця з підігрівом гноєм. Історики та архітектори багато місяців досліджували цю споруду та технології. Перша така споруда, ймовірно, була побудована тут у вісімнадцятому столітті. Минуло три роки тривожного вирощування, перш ніж ми помітили першу квіткову бруньку на рослинах ананаса. Принц Чарльз зупинився, щоб помилуватися нею під час приватного відвідування садів у червні 1997 року, і до жовтня того ж року ми нарешті відсвяткували свій перший урожай. Це був другий ананас, який був доставлений Її Величності королеві Єлизаветі II з нагоди її 50-ї річниці весілля, тому що ми вирішили взяти перший зразок самі – на випадок, якщо він не дуже добре смакуватиме. Що й казати, це було смачно……….

 

Мистецтво управління ананасними ямами було втрачене із загибеллю системи учнів, і

перший ананас 2020 року

за відсутності письмових інструкцій, наші співробітники повинні були вчитися методом спроб і помилок. Важливий контроль температури та вологості, і рослини не можна поливати. Часта зміна свіжого кінського гною необхідна для підтримання температури в холодні періоди, а спорожнення та наповнення траншей по обидва боки ями – важкі та неприємні ручні завдання».

Працівники «Загублених садів Хелігана» також зазначають, що чимдалі важче знаходити кінський гній для теплиці. Тож, якщо враховувати транспортні витрати на його доставку, що є «паливом»  для теплиці, обслуговування самої споруди та процес вирощування плодів ананасу, який є дуже довготривалий і трудомісткий, собівартість кожного ананасу має становити не менше  1000 фунтів стерлінгів. А якщо ці плоди виставити на аукціон, вони здатні принести й 10 000 фунтів стерлінгів доходу кожен. Натомість, врожай ананасів із «Загублених садів Хелігана» не продається, ним ласують самі садівники на подяку за важку працю. Також наявність ананасових врожаїв успішно використовують задля популяризації одного з найвідоміших садів Великобританії.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here