До Сховища Судного дня потрапила суниця лісова

0
11338

Дикі родичі сільськогосподарських культур часто зовні сильно відрізняються від своїх окультурених «колег» і, зазвичай, навіть не є їстівними, але вони є потенційно цінним джерелом генів, необхідних для розмноження нових рослин, більш посухостійких і витривалих до шкідників та хвороб. Про це йдеться на сторінках Crop Trust, що є інформаційним ресурсом Всесвітнього сховища насіння, яке розташоване на норвезькому острові Шпіцберген на 1300 кілометрів  північніше полярного кола.

Одомашнення рослин звузило їх генетичне різноманіття порівняно з дикими предками. Чим менша генетична різноманітність сільськогосподарських культур, тим менший їх потенціал для адаптації до викликів, таких як зміна сезонів, інтенсивніші дощі, посуха, шкідники та інші наслідки зміни клімату. Тому численні колекції Всесвітнього сховища насіння, де у вічній мерзлоті зберігаються резервні копії з понад 90 наукових установ світу, доповнюють дикорослими видами.

Так у лютому нинішнього року, під час чергового планового відкриття сховища, на глибину 130 метрів під землею були передані 500 насінин суниці лісової (Fragaria vesca), які передали з німецького Інституту Юлія Кюна. Минулого року фахівці цієї наукової установи передали для збереження у сховищі насіння дикої груші (Pyrus pyraster), природний ареал якої знаходиться на території Німеччини і Чехії.

 

Повідомляється, що разом із насінням суниці лісової до Всесвітнього сховища насіння потрапило насіння кавуна і гарбуза, у сумі ці культури склали перший цьогорічний депозит установи. Наступні відкриття сховища заплановані на травень і жовтень нинішнього року.

 

До речі, Всесвітнє сховище насіння ще називають Сховищем Судного дня, оскільки його вважають одним з найнадійніших насіннєвих сховищ світу. Воно розраховане на 4.5 мільярди насінин, нині заповнене на третину.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here