Казахстан забезпечує себе овочами на 80%

0
11917

Як передає КазахЗерно, впродовж останніх трьох років у Республіці Казахстан збільшили посівні площі плодоовочевих культура на 10,5 тис. га. У 2023 році овочі зайняли 173,5 тис. га, а картопля 197,6 тис. га.

Зазначається, що овочівники переходять на сучасні методи селекції та застосування нових аграрних технологій. Тому зростає середня врожайність овочевих культур. Якщо за даними 2019 р. показник становив 260,5 центнерів з гектара, то у 2022 р. зростання досягло 271,4 центнерів з гектара, врожай зріс на 4%.

Аграрне відомство РК повідомляє, що казахстанський ринок забезпечений овочами власного виробництва на вісімдесят із лишком відсотків. Частка імпортної продукції на ринку варіюється від семи до шістнадцяти відсотків. На 104% ринок забезпечений картоплею, на 99% огірками, на 106% помідорами, на 93% перцем, на 88% буряком, на 86% капустою.

Незважаючи непоганим показникам, рівень забезпечення внутрішнього ринку овочами власного виробництво знижується у період міжсезоння, оскільки продукція прямує на ринки РФ. Щоб вирішити проблему, щороку нарощують площі під ранніми культурами. Так у нинішньому році насадження овочевих культур зросли на 27 тис. га. Крім того, зростає виробництво плодоовочевих культур в умовах закритого ґрунту. Торік у теплицях на площі у 1,2 тис. га. виростили 177,5 тис. тонн огірків і помідорів