Чому іспанські інвестори не афішують свою присутність у Марокко

0
11500
типовий марокканський арарний краєвид
типовий марокканський арарний краєвид

Незважаючи на те, що іспанський аграрний сектор завжди розглядав Марокко як конкурента, в останні роки все більше іспанських агробізнесменів інвестують в цю африканську країну. Про це повідомляє Аgrodiario.com. Повідомляється, що нині понад 10% зареєстрованих у Марокко агрокомпаній мають частку іспанського капіталу, здебільшого це виробники фруктів та овочів, компанії, які надають послуги зі зрошування, постачають добрива, насіння та саджанці та виробники сільськогосподарської техніки.

Переваги, які Марокко пропонує іспанському інвестору, очевидні –  робоча сила вдесятеро дешевша, ніж в Іспанії, в країні непогані погоді умови для виробництва, хороші комунікації та вигідні торгові угоди з багатьма країнами світу. І хоча іноземці не мають права придбати землю сільгосппризначення в Марокко, її можна вигідно орендувати.

оливковий садок у Марокко

Також повідомляється, що ці компанії вважаються іспанськими через національність власника та походження початкових інвестицій. Однак експортні ринки, на які вони відвантажують свою продукцію, рахують, що вони придбали марокканські товари. Адже компанії з іспанським капіталом в Марокко залишаються малопомітними та уникають уваги ЗМІ тощо, оскільки не хочуть, щоб їх звинувачували у перенесенні сільськогосподарського бізнесу до країн третього світу.

Як стверджує джерело, чимало іспанських компаній, які відкрили дочірню компанію в Марокко, зросли настільки, що головний офіс в Іспанії стає меншим, ніж дочірній офіс у Марокко. Натомість бізнес не поспішає змінювати країну реєстрації. За словами підприємців, лишатися іспанською компанією вигідніше, ніж ставати марокканською, оскільки законодавство  ЄС захищає інвесторів краще, ніж марокканське.

зрошуальний канал у Марокко

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here