Глазур з яєць подовжує термін придатності плодів

0
11977

Вчені Університету Райса, що у США, створили досить дешеве екологічне покриття для захисту овочів та фруктів. Це покриття завтовшки мікрон, уповільнює процес випаровування вологи, забезпечує захист від мікробів і запобігає дозріванню. Крім цього воно легко змивається водою, бо на 70% складається з яєчного білка. Інша частина покриття становить целюлоза, що перешкоджає втраті вологи, куркумін і гліцерин, які додають для підвищення еластичності.
Як наголошують розробники, у США виробляють понад 7 мільярдів курячих яєць на рік, з них щонайменше 3% викидають на сміттєзвалища, це становить понад 200 мільйонів яєць. Тож якщо цю сировину використати для виготовлення покриття, це не тільки збереже цінний ресурс від утилізації, а і врятує сотні тонн швидкопсувних плодів.
Вчені тестували покриття на полуниці, авокадо, бананах та інших фруктах. Усі фрукти зберігали свіжість набагато довше, ніж продукти без покриття. Більше того, тести показали, що плоди з покриттям були значно жорсткішими та твердішими, ніж без покриття.


У додаткових матеріалах, які стосуються новітньої розробки, вчені Університету Райса зазначили: «Останнім часом такі природні матеріали, як полісахариди, білки, ліпіди, хітозан та альгінат, все частіше використовуються для збереження овочів та фруктів після збору врожаю. Однак жоден із розроблених матеріалів не виявляє відмінних властивостей у багатьох важливих вимогах до збереження плодів, включаючи ефективність збереження, гнучкість матеріалу, їстівність, мийність та зовнішній вигляд, що вказує на потребу в більш багатофункціональному покривному матеріалі. Пташине яйце є особливо перспективним продуктом для збереження фруктів, оскільки воно має високий вміст білка та ліпідів. Отже, потенційним стійким біонанокомпозитом, який ще слід дослідити, є яєчний білок та жовток, зміцнені целюлозними наноматеріалами, для збільшення терміну зберігання швидкопсувних продуктів. Відзначимо, що целюлоза, найпоширеніший біополімер, який має відмінні механічні та газозахисні властивості і може бути синтезований із відходів. Покриття наноситься як методом зануренням плоду, так і розпиленням на плід, і зберігає зовнішній вигляд та подовжує термін придатності плодів щонайменше на 7-11 днів, в залежності від біологічних властивостей плоду».