Картопляні новини звідусіль

0
111146

CIP-Matilde не піддасться фітофторозу

Міжнародна організація Crop Trust, яка працює над збереженням різноманітності сільськогосподарських культур для майбутніх поколінь, та Міжнародний центр картоплі (CIP) презентують стійкий до хвороб картоплі сорт під назвою CIP-Matilde. Зокрема, новий сорт допоможе протистояти фітофторозу, ця хвороба стає надзвичайно поширеним явищем в результаті змін клімату, йдеться у повідомленні Potatoes news.

Наразі боротьба з фітофторозом обходиться фермерам світу близько 10 мільярдів доларів США щороку. CIP-Matilde був розроблений в рамках проекту Crop Wild Relatives Project, щоб допомогти картоплярам адаптуватися до глобального потепління.

Нігерія планує увійти до трійки найбільших виробників картоплі в світі до 2025 року. Про це повідомляє Potato Pro.

Міністр сільського господарства та розвитку сільських районів цієї країни Мустафа Баба Шехурі заявив на міжнародній галузевій конференції, що до 2025 року Нігерія має шанс увійти до трійки країн світу з виробництва картоплі. Бо Нігерія вже лідирує з вирощування коренеплідних культур у Африці. Мова про ямс, маніоку, батат, країна займає 7 місце за обсягами виробництва ірландської картоплі.

За словами урядовця, міністерство визначило проблеми, які заважають високій врожайність цієї культури. Серед основних – неякісне насіння, ураження хворобами, неналежні складські приміщення та механізація. І вже на державному рівні триває робота з усунення цих проблем.  

Казахстан заборонив експорт картоплі

Міжвідомча комісія з питань зовнішньоторговельної політики та участі у міжнародних економічних організаціях Казахстану схвалила запровадження повної заборони на вивезення з території країни картоплі строком на три місяці. Необхідність у забороні виникла задля стабілізації цін на продукт, в результаті дефіциту, який виникнув на внутрішньому ринку. Про це у повідомили у прес-службі Міністерства сільського господарства Казахстану.

Ввести заборону на експорт картоплі планують до кінця грудня 2021 року. Як додали у Мінсільгоспі, зібраного врожаю картоплі цього року достатньо для внутрішнього споживання та збереження експортного потенціалу, але низький урожай у сусідніх країнах «тягне за собою підвищений попит і додатковий тиск на ціни на внутрішньому ринку». У разі стабілізації ситуації із забезпечення внутрішнього ринку, буде розглянуто питання щодо скасування обмежувальних заходів, зазначили урядовці.  

Попит на картопляне молоко зростає

Британська компанія Waitrose планує придбати бренд картопляного молока Dug, оскільки попит на рослинні варіанти молока зростає. Серед товарних позицій на ринку альт-молока картопляне молоко стійким попитом. Про це повідомляє Рotato News Today.

Китайські вчені випробовують гібридну картоплю

За повідомленням CGTN, китайські вчені розробили покоління «чистих і родючих картопляних ліній» з технологіями редагування генома, що стало новаторським досягненням.

Щоб вирішити проблеми вирощування картоплі, дослідники Інституту сільськогосподарської геноміки в Шеньчжені (AGIS) при Китайській академії сільськогосподарських наук (CAAS) ініціювали «План Upotato» у 2015 році, який має на меті заміну вегетативного способу розмноження картоплі на за рахунок посадки гібридного насіння цієї культури. Що вплине на  швидкість розмноження картоплі та ефективність її відтворення.

«Ми повинні спочатку вирішити проблему несумісності, яка полягає в тому, що картопля не дає насіння після самозапилення. За допомогою відбору матеріалу та редагування генів ми успішно впоралися з цією проблемою і продукуємо насіння, – зазначають науковці. – Ми також виявили, як покращити здоров’я рослин та їх продуктивність. За допомогою дизайну геному ми усунули шкідливі мутації, об’єднали корисні гени і, нарешті, культивували сорт картоплі під назвою «Upotato NO.1». Після тестування він показав чудову продуктивність».

Їхнє дослідження під назвою «Дизайн генома гібридної картоплі» було опубліковано онлайн в одному з провідних академічних журналів світу Cell. За даними CAAS, дослідження є першим у світі із застосуванням «дизайну геному» у вирощуванні картоплі.

У листопаді минулого року в провінції Юньнань, що на південному заході Китаю, було проведено випробування картоплі «Upotato № 1». Урожайність гібридної картоплі першого покоління становила близько 45 тонн з гектара, що дорівнює врожайності найкращих сортів картоплі в регіоні. Посадковий матеріал виглядає як насіння, а не бульби.

На наступному етапі дослідники планують технологічні розробки, щоб реалізувати стратегію промислового вирощування гібридної картоплі, йдеться у повідомленні.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here