Замість глобального потепління – похолодання

0
11323

Іспанський тепличний бізнес вимерзає. Найбільше за останні 20 років похолодання в Іспанії призвело до зменшення виробництва овочів на 40%, що суттєво вдарило не тільки по економіці цієї країни, а і по регіонах ЄС, які є залежними від іспанського експорту плодів, зокрема, таких країн як Бельгія. Про це повідомляють як іспанські, так і міжнародні ЗМІ.

поле з артишоками

Повідомляється, що виробництво овочів різко впало з початку 2021 року через низькі температури та дощі, зареєстровані в основних районах вирощування – у Альмерії, Гранаді та Мурсії, де брак продукції пришвидшив зростання цін на неї.

пагін огірка

Іспанська федерація асоціацій виробників-експортерів фруктів, овочів, квітів та живих рослин «Fepex» повідомила, що плодоовочеві культури Альмерії та Гранади потерпали від впливу холодів та дощу з кінця грудня, що призвело до падіння врожайності, а потім і виробництва томатів, огірків, кабачки, баклажани і перцю. Хоча січень традиційно був одним із місяців з найбільшим експортом у тепличній галузі, обсяг якого становив від 1,2 до 1,3 мільйона тон.

Через шторм Філомена по всій Іспанії зафіксовані рекордні мінімальні температури, в тому числі і на півдні. Протягом тижня безперервно йдуть дощі та сніг, у цих умовах посіви не відповідають очікуванням, багато виробників у Альмерії та Гранаді змушені зрізати вимерзлі рослини у теплицях, незважаючи на те, що цього року вони планували тривалий сезон.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here