Плодова гігантоманія набирає обертів

0
11366
HARROGATE, ENGLAND - SEPTEMBER 16: Gardener Peter Glazebrook poses for photographers with his world record breaking onion at The Harrogate Autumn Flower Show on September 16, 2011 in Harrogate, England. Peter Glazebrook from Newark, Nottinghamshire claimed a Guinness World Record with his giant onion weighing 8.150kg. (Photo by Christopher Furlong/Getty Images)

Як повідомляє The Guardian, минулий рік був багатий на овочеві рекорди. Восени 2020 року в турі британської програми Grow Show було встановлено три світові рекорди – найважча червонокачанна капуста у світі (31,6 кг), найдовший у світі коренеплід сальсіфі (5,6 метра) та найдовший у світі буряк (8,6 метра). Також Ян і Стюарт Патони, 59-річні близнюки з Гемпшира, виростили найважчий в історії Великобританії гарбуз, який важив понад 1176 кілограми.

 

Як зазначає джерело, минулорічні карантинні обмеження та спад ділової активності у світі сприяли підвищеній цікавості суспільства до садівництва і городництва, а, відтак, і до рекордів пов’язаних з гігантськими плодами. Адже у світовій практиці змагання між любителями вирощувати овочі та фрукти неймовірних розмірів не вщухають і  щороку приносять нові рекорди. Це вже стало для багатьох садівників та городників спортивним інтересом, а для декого і гарною можливістю стати відомим на весь світ особистостями. Так неодноразовим чемпіоном з вирощування гігантів є Пітер Глейзбрук , який мешкає у передмісті британського Ньюарк-он-Тренту. Чоловік майже весь свій час приділяє захопленню городництвом, завдяки якому став автором найважчої у світі картоплини, цибулини, а нещодавно побив світовий рекорд у сегменті цвітної капусти, виростивши голівку  неймовірних розмірів. Також одним зі світових рекордсменів у вирощуванні гігантських овочів є його співвітчизник Кевін Форті, який став відомий завдяки найдовшій у світі редьці (2,2 м), найважчому перцю чилі (3,48 кг) і найважчому буряку (23,995 кг). До речі, цю справу чоловік перейняв у свого батька Майка Форті, який у вісімдесятих роках минулого століття заснував один з перших у Великобританії конкурсів з вирощування найкрупніших гарбузів, до речі, кількість прихильників і учасників цього дійства щороку зростала у геометричній прогресії.

Пітер Глейзбрук та його дружина Мері з рекордною цвітною капустою у 2014 році
Кевін Форті

Варто зазначити, що нині чи не у кожній країні світу з’явилися послідовники руху овочівників-гігантоманів, плодами яких захоплюється увесь світ. У англомовних країнах це вже стало доброю традицією організовувати серед таких людей конкурси на найбільший і найважчий плід, де визначаються переможці, виборюються призові місця. Звісно, що однією з найпопулярніших на цих змаганнях сільськогосподарською культурою є гарбуз, який сьогодні вирощують чи не до розмірів справжнісінької карети.  

Вочевидь, плодоовочеву гігантоманію не зупинити, тепер це не тільки своєрідний вид змагань, а і мистецтво пов’язане з інфобізнесом. Створено силу-силенну контенту, який вчить як вирощувати надзвичайно великі і важкі плоди. Хто зацікавиться справою з легкістю знайде різнобічну інформацію і навіть безкоштовно. Природно, що в основі цього мистецтва можна виділити три складові – спеціальне насіння, секрети підживлення рослин і позбавлення їх від будь-якої конкуренції на ділянці.

Житель міста Буча виростив цибулину вагою 1,8 кілограма, овоч потрапив до Книги національних рекордів

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here