
Як повідомляє The Guardian, минулий рік був багатий на овочеві рекорди. Восени 2020 року в турі британської програми Grow Show було встановлено три світові рекорди – найважча червонокачанна капуста у світі (31,6 кг), найдовший у світі коренеплід сальсіфі (5,6 метра) та найдовший у світі буряк (8,6 метра). Також Ян і Стюарт Патони, 59-річні близнюки з Гемпшира, виростили найважчий в історії Великобританії гарбуз, який важив понад 1176 кілограми.
Як зазначає джерело, минулорічні карантинні обмеження та спад ділової активності у світі сприяли підвищеній цікавості суспільства до садівництва і городництва, а, відтак, і до рекордів пов’язаних з гігантськими плодами. Адже у світовій практиці змагання між любителями вирощувати овочі та фрукти неймовірних розмірів не вщухають і щороку приносять нові рекорди. Це вже стало для багатьох садівників та городників спортивним інтересом, а для декого і гарною можливістю стати відомим на весь світ особистостями. Так неодноразовим чемпіоном з вирощування гігантів є Пітер Глейзбрук , який мешкає у передмісті британського Ньюарк-он-Тренту. Чоловік майже весь свій час приділяє захопленню городництвом, завдяки якому став автором найважчої у світі картоплини, цибулини, а нещодавно побив світовий рекорд у сегменті цвітної капусти, виростивши голівку неймовірних розмірів. Також одним зі світових рекордсменів у вирощуванні гігантських овочів є його співвітчизник Кевін Форті, який став відомий завдяки найдовшій у світі редьці (2,2 м), найважчому перцю чилі (3,48 кг) і найважчому буряку (23,995 кг). До речі, цю справу чоловік перейняв у свого батька Майка Форті, який у вісімдесятих роках минулого століття заснував один з перших у Великобританії конкурсів з вирощування найкрупніших гарбузів, до речі, кількість прихильників і учасників цього дійства щороку зростала у геометричній прогресії.
Варто зазначити, що нині чи не у кожній країні світу з’явилися послідовники руху овочівників-гігантоманів, плодами яких захоплюється увесь світ. У англомовних країнах це вже стало доброю традицією організовувати серед таких людей конкурси на найбільший і найважчий плід, де визначаються переможці, виборюються призові місця. Звісно, що однією з найпопулярніших на цих змаганнях сільськогосподарською культурою є гарбуз, який сьогодні вирощують чи не до розмірів справжнісінької карети.
Вочевидь, плодоовочеву гігантоманію не зупинити, тепер це не тільки своєрідний вид змагань, а і мистецтво пов’язане з інфобізнесом. Створено силу-силенну контенту, який вчить як вирощувати надзвичайно великі і важкі плоди. Хто зацікавиться справою з легкістю знайде різнобічну інформацію і навіть безкоштовно. Природно, що в основі цього мистецтва можна виділити три складові – спеціальне насіння, секрети підживлення рослин і позбавлення їх від будь-якої конкуренції на ділянці.
