Якщо вродили буряки. Поради на кожен день

0
11837

Буряк є досить морозостійкою, швидко зростаючою і урожайною культурою. Отже якщо коренеплодів буряка у вас виявилося більше, ніж потрібно на борщі та інші улюблені з дитинства страви, можна використовувати їх чи не щодня для приготування овочевого соку, бурячного квасу і холодного крем-супу. З останнього і почнемо. 

1  Буряковий суп-пюре з імбирем і часником відрізняється дуже незвичайним і яскравим смаком. Готувати його можна в будь-яку пору року. Особливо доречний він восени і навесні, коли підвищується ризик простудних захворювань. Часник і імбир славляться унікальною здатністю протистояти різним вірусам, плюс буряк, який є потужним джерелом вітамінів потрібних нашому організму.  

2  Буряковий квас з’явився ще за часів Київської Русі. Його вживали не просто як прохолоджуючий напій, а і як лікувальний настій від різних недуг, адже такий квас містить потужний вітамінний комплекс  всіх груп – A, B, C, E, в ньому міститься великий запас мікроелементів. Є багато ферментів і антиоксидантів, які підтримують організм, відновлюють імунітет.

Корисний буряковий квас і як джерело краси та омолодження. Він нормалізує травлення і поліпшує обмін речовин, його використовують як засіб для схуднення. Але варто памятати про норми споживання квасу. У кожної людини вони індивідуальні. 

На сьогоднішній день існує безліч рецептів приготування цього напою.

3 Буряковий сік готують без м’якоті і з м’якоттю. У нього додають цукор і лимонну кислоту для поліпшення смаку. Буряковий сік покращує обмін речовин і травлення, зміцнює організм. 

При промисловому виробництві бурякового соку коренеплоди очищають від забруднень, сортують від дефектних коренів і миють в барабанних мийних машинах, щоб видалити всі видимі забруднення з поверхні плодів, тим самим запобігти зараженню готового продукту мікроорганізмами. Коренеплоди від шкірки очищають паротермічним способом. Обробка проводиться з одночасною бланшіровкою гострою парою при температурі 120 °C протягом 10-25 хвилин, після чого шкірку дочищают в мийних машинах і на роликовому інспекційному конвеєрі. Коренеплоди розрізають навпіл для виявлення ознак внутрішнього псування. Бурякову масу подрібнюють в дробарках, для отримання соку без м’якоті пресують, проціджують, сепарують, фільтрують і потім змішують з цукром, лимонною і аскорбіновою кислотою. Після підігріву до 95 °C буряковий сік фасують в тару, закупорюють і стерилізують в автоклавах при температурі 120 °C. Для приготування соку з м’якоттю бурякову масу протирають на протиральних машинах, а потім змішують отримане пюре з цукровим сиропом, лимонної і аскорбінової кислотами. Сік без м’якоті виробляють також з небланшированнго буряка. На основі бурякового соку випускають купажовані соки з соками і пюре з яблук, айви, винограду та інших ягід.