ВИДАЧА ЛIЦЕНЗIЙ НА ВИРОЩУВАННЯ САДИВНОГО МАТЕРIАЛУ СОРТIВ СУНИЦI САДОВОЇ КОМПАНIЇ НЬЮ ФРУТС

0
11578

Суниця як культурна рослина відома давно. Письмові джерела підтверджують, що суницю лісову (Fragaria vesca) почали вирощувати в Європі ще у ХV столітті, а історія суниці садової (Fragaria × ananassa) розпочалася у Франції наприкінці ХVІІ століття. Батьківські форми суниці садової завезли до Європи з Північної та Південної Америки. Перший гібрид суниці віргінської (Fragaria virginiana) та суниці чилійської (Fragaria chiloensis) виявився таким успішним, що швидко замістив лісову суницю у комерційному виробництві й отримав окрему назву суниці садової або ананасної (Fragaria × ananassa).

Суниця садова нині є основною ягідною культурою у світі. Селекціонери багатьох країн у рамках державних і приватних селекційних програм (їх налічується понад 80) продовжують роботу зі створення нових сортів, які вирізнялися б підвищеною продуктивністю, кращими смаковими якостями, адаптивністю до умов вирощування та стійкістю до захворювань.

На жаль, навіть найсучасніші підходи у селекції не можуть гарантувати, що новостворений сорт буде кращий за наявні.

В Європейському Союзі за останні 10 років зареєстрували 160 сортів суниці. Ще 100 сортів – у процесі реєстрації. Більшість із них знайшли своє місце на ринку, проте можна назвати не більше десятка сортів, які позитивно сприйняла більшість виробників та споживачів та які мали помітний вплив на розвиток всього фруктового сектора.

Ми хочемо познайомити виробників з невеликою, але успішною селекційною компанією з півночі Італії, фахівці якої створили низку сортів, що вже здійснили такий вплив.

Історія компанії Нью Фрутс (New Fruits S.A.S.) розпочалася 1996 року з об’єднання зусиль двох італійських розсадників Джеоплант (Geoplant Vivai) та Раджі (Raggi Vivai). Вони вирішили створити сорти суниці, які задовольняли б вимоги виробників до урожайності та стійкості до захворювань, торговельних мереж – до лежкості й транспортабельності та споживачів – щодо вигляду і смаку.

Ще до створення окремого підприємства 1991 року селекціонери обох розсадників разом із залученими спеціалістами провідних наукових установ розпочали роботу.

Розсадник Джеоплант започаткувала родина Секондо Данезі 1982 року. Сьогодні підприємство успішно продовжує сімейні традиції та постачає виробникам фруктів і ягід якісний садивний матеріал суниці, а також різних сортів сливи, абрикоса, черешні, персика, груші, яблуні, ківі та хурми.

Розсадник Раджі заснував 1970 року Раджі Джордано. Понад 40 років підприємство успішно працює як один із найкращих розсадників плодово-ягідних культур, що постачають свою продукцію не лише італійським виробникам, а й споживачам інших країн Західної та Східної Європи.

Крім традиційного асортименту культур, розсадник Раджі з 1980 року спеціалізується на вирощуванні садивного матеріалу деревних культур, інокульованих грибницею чорного та білого трюфелів. В різних європейських країнах висаджено вже понад 1500 га плантацій культивованого трюфеля. Також підприємство понад 15 років вирощує садивний матеріал спаржі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here