У Сінгапурі роблять ставку на “ферми хмарочосів”

0
11815

Державний інвестиційний фон Сінгапуру Temasek Holdings (Темасек) залучає 30 мільйонів доларів США у інновації пов’язані з вертикальним міським фермерством, для поліпшення продовольчого само забезпечення міста-держави. Реалізацію проекту розпочато спільно з інвестиційним підрозділом міжнародної компанії Bayer (Баєр). Щоб ефективніше використовувалися виділені кошти було створено спільну компанію Unfold, права на яку поки розділені порівну між Temasek Holdings і Bayer, натомість, зазначається, що це може змінитися,бо  Unfold має можливість шукати інвестиції в інших компаніях у майбутньому.

типовий сінгапурський краєвид

Як повідомив керівник аграрного бізнесу Темасек Джон Васке, продовольча безпека є пріоритетом для Сінгапуру, до 2030 року  країна має на меті забезпечувати 30% своїх потреб у продовольстві, яке вироблятиметься ближче до місць його продажу, хоча не має для цього достатньої кількості ріллі, тож на вертикальне міське фермерство, або як їх ще тут називають “ферми хмарочосів”, покладаються великі надії. До цього рішення керівництво Сінгапуру підштовхнула пандемія Covid-19, коли через карантинні обмеження погіршився приплив імпортних продуктів харчування.

У компанії Unfold, штаб-квартира якої розташована у штаті Каліфорнія (США), повідомили, що вже уклала угоду про визначені права на насіння з овочевого асортименту компанії Bayer, що дозволить виробляти нові сорти і гібриди культур спеціально для вертикальних ферм.

Джон Перселл

«Сила Unfold полягає у тому, що ми поєднаємо досвід та стовідсотковий фокус на селекції вертикального землеробства з доступом до найкращої у своєму класі зародкової плазми овочевого бізнесу Bayer», – сказав виконавчий директор компанії Unfold Джон Перселл.

До речі, він до призначення в Unfold був керівником досліджень та розробок насіння овочів Bayer Crop Science. В Unfold збираються робити комерцію не тільки на насінні, а і на технологіях вертикального вирощування овочів, в чому дуже зацікавлені міста-мегаполіси світу. Як зазначив Джон Перселл, ринок вертикального землеробства в усьому світі нині оцінюється у 50 мільярдів доларів, і розвиток насіння в сегменті – це його найменша частина.

«У сільському господарстві насіння та саджанці, які фермери використовують для

Мікі Сейбель

вирощування їжі, розводяться спеціально для середовища, в якому вони вирощуються. Вони оптимізовані до ґрунтових та кліматичних умов, стійкості до місцевих шкідників тощо. Натомість це насіння використовуються і операторами вертикальних  ферм, оскільки лише що є у продажу. Щоб галузь вертикального землеробства могла максимально розкрити свій потенціал, насіннєвим компаніям потрібно спеціально розробляти та розводити рослини для вертикальних фермерських середовищ», – наголосила віце-президент Unfold Мікі Сейбель.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here