РИНОК МИГДАЛЮ: СВІТОВІ ТЕНДЕНЦІЇ

0
111735

Прогнозується, що світовий ринок мигдалю до 2026 року в середньому зростатиме на 4,5% на рік. Адже мигдаль має високу харчову цінність. Насиченість мінералами та поживними речовинами робить його універсальним та корисним. Його додають до різних страв, використовують у вигляді харчових добавок, зростання виробництва яких позитивно впливатиме і на зростання світового ринку мигдалю. Цьому сприяє і збільшення застосування мигдалю у різних галузях промисловості, зміна споживчих уподобань у бік здорового способу життя.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО), США є основним виробником мигдалю у світі, за ним ідуть Іспанія, Іран та Австралія. За даними Міжнародного торгового центру (ITC), близько 70% мигдалю експортується у лущеній формі. Індія, Китай, Туреччина та Об’єднані Арабські Емірати є основними імпортерами мигдалю зі США, причому Індія та Китай мають значну частку –  у 70%. В Індії мигдаль займає перше місце серед імпорту сільськогосподарської продукції, що становить 40% усього експорту сільськогосподарської продукції до Індії. В Об’єднаних Арабських Еміратах мигдаль є імпортним продуктом №1 і займає близько 23% від загального експорту сільськогосподарської продукції у цю країну зі США.

Хоча США є основним виробником мигдалю, Австралія, Іспанія та В’єтнам експортують мигдаль на ринок США для задоволення зростаючого внутрішнього попиту. У регіоні зростає тенденція до вживання закусок на основі мигдалю, бо росте попит на високопоживні продукти харчування, які не сприяють ожирінню. Урбанізація та підвищення рівня доходів населення загалом збільшують попит на здорові та зручні харчові продукти. Сприятливий клімат, родючі ґрунти,  сонце та забезпеченість необхідним обладнанням для вирощування, збирання, обробки та пакування сировини сприяє інтенсифікації виробництва мигдалю у Північній Америці.

Штат Каліфорнія є одним із найбільших виробників мигдалю у США. Виробники мигдалю потребують якісного запилення плантацій. Через затримку доставки бджіл витрати на виробництво мигдалю збільшуються. Нещодавній звіт Каліфорнійського комітету мигдалю показує, що попри труднощі з торгівлею  світове постачання мигдалю продовжує збільшуватися.

Європа також займає значну частку на ринку мигдалю. Очікується, що зростаючий попит на веганську та органічну їжу у регіоні стимулюватиме розвиток ринку мигдалю у найближчі п’ять років. Зростаючі інвестиції  вже сприяють цій тенденції, як і розширення електронної комерції, зокрема, у Великобританії.

Збільшується попит і на продукти переробки мигдалю. Зокрема, на мигдальне молоко. Через існування низки специфічних захворювань деяким людям не рекомендують вживати молоко тваринного походження, а мигдальне забезпечує альтернативу таким хворим.

 НАЙПОПУЛЯРНІШІ ПРОДУКТИ ПЕРЕРОБКА МИГДАЛЮ (блок)

Мигдальне молоко – напій, що отримується із суміші перемеленого не обсмаженого мигдалю. За смаком він нагадує протеїнові напої. Схожий на соєве молоко та інші види рослинного молока. У СРСР під назвою «мигдальне молоко» випускалося косметичне молочко для вмивання.

У середні віки мигдальне молоко часто використовувалося у кулінарії як заміна коров’ячого молока, бо термін його зберігання без холодильника більший, ніж у молока тваринного походження. Крім того, його можна було використовувати під час постів. Мигдальне молоко є відмінним джерелом кальцію.

Мигдальне борошно, або, як його ще називають, мигдальна пудра часто використовується при випіканні вишуканих кондитерських виробів і десертів.

Відсутність мигдального борошна важко замінити іншими продуктами. Але цілком можливо самостійно його зробити. Хоча це потребує часу і зусиль, але кінцевий результат того вартий. Мигдальне борошно універсальне і підходить для випікання тортів і тістечок, бісквітів та кексів, макаронів і печива, пирогів і хліба. Також з нього виходять смачні сирники та млинці, десерти, цукерки, креми, марципани, і це неповний список ласощів.

Перевага мигдального борошна перед пшеничним у тому, що випічка та десерти довше зберігають вологість і ніжну текстуру завдяки здатності горіхової пудри утримувати воду. Готова випічка та кондитерські вироби мають тонкий аромат і приємний горіховий смак.

Ще одна причина, через яку замінюють пшеничне борошно мигдальним, – це відсутність в останньому глютену. Даний білок міститься у злакових і може викликати алергію, тому виникає необхідність дотримання безглютенової дієти.

Цікаво, що не потрібно спеціально розраховувати кількість грамів мигдального борошна, щоб замінити ним пшеничне. Подрібнені горіхові ядра необхідно використовувати у тій же вазі, в якій використовується пшеничне борошно за рецептурою. Натомість мигдальне борошно у рецептах замінити важко. За його відсутності допоможуть мигдальне масло, есенція або італійський лікер «Амаретто», які можна додати у тісто з пшеничного борошна на стадії замішування, це додасть легкого, трохи гіркуватого аромату мигдалю готовій випічці.

Зміна способу життя споживачів, зростання їх готовності витрачати кошти на таку їжу є результатом швидкої урбанізації та збільшення доходів, а отже, і  витрат на їжу. Тому виробники випускають на ринок інноваційні та оздоровчі продукти, що складаються як із цільних горіхових ядер мигдалю, так і у вигляді інгредієнту, і розширюють свій бізнес у сегменті корисних закусок у всьому світі.

При підготовці матеріалу використовувалася інформація з відкритих джерел

Олесь Дмитренко