Ізраїльський стартап запускає технологію штучного запилення мигдальних дерев

0
11719

 

Ізраїльський агротехнологічний стартап Edete Precision Technologies for Agriculture планує розпочати комерційні польові випробування своєї технології штучного запилення у садах мигдалю, що займають десятки гектарів в австралійському штаті Вікторія. Це відбувається внслідок підписання угоди з одним із найкрупніших австралійських виробників мигдалю.

“Австралія є другим за величиною виробником мигдалю у світі і продовжує збільшувати площі під обробкою таким чином, що робить країну ключовим полігоном для нас”, – сказала Керен Мімран, співзасновник та віце-президент з розвитку бізнесу та маркетингу в Edete. За словами Мімрана, система Едете може також запилювати фісташки, яблука, вишні, груші, сливи та інші плодові культури.

Робота системи запилення Edete починається з механічного збору квітів і відділення від них пилку. Фірмовий метод компанії дозволяє підтримувати належні показники життєздатності пилку, що зберігається більше року. Пилок, який має найвищі генетичні показники, застосовується на деревах за допомогою роботизованої системи запилення, яка використовує комбінації для розподілу оптимальної дози пилку на квітках для ефективного запилення. Як повідомляють у компанії, блоки для нанесення пилку можуть працювати вдень і вночі, незалежно від температури навколишнього середовища.

У Edete Precision Technologies for Agriculture заявляють, що успішно завершили польові випробування у мигдалевих садах Ізраїлю, використовуючи механічну систему збирання пилку та роботизовану систему запилювачів, що призвело до суттєвого збільшення врожайності. Компанія також планує створити у Каліфорнії (США) оперативний комплекс, який обслуговуватиме понад 7000 виробників мигдалю штату.

Як повідомляється, світовий ринок мигдалю оцінюється у понад 7 мільярдів доларів США на рік. Сотні мільйонів доларів США виробники мигдалю витрачають щорічно на послуги запилення за допомогою бджіл і їх витрати зростають. Тому у Edete Precision Technologies for Agriculture переконані, що їх технологічні рішення не тільки дозволять скоротити витрати на виробництво мигдалю, а і допоможуть садівникам уникнути низької врожайності сільгоспкультур у місцях, де відсутні комахи-запилювачі або відчувається їх нестача.