Насолоджуйтеся полуницею довше

0
111179
Войцех Янісевич та Фуміомі Такеда спостерігають за рослинами полуниці в системі PhylloLux

З такою назвою на сайті Міністерства сільського господарства США э стаття авторства дослідників Фуміомі Такеда, Джозефа Е. Мунянеза і Войцеха Янісевича, які розробили технологію опромінення рослин суниці садової ультрафіолетом, щоб запобігти розвитку грибних хвороб.

Як повідомляють науковці, однією з найбільших проблем при виробництві полуниці є боротьба з хворобами, зокрема, мова про сіру гниль, борошнисту росу та антракноз. Ознаки цих хвороб на плодах полуниці можуть швидко з’явитися після того, як їх придбали і принесли додому. Виробники зазвичай застосовують фунгіциди для протидії цим захворюваннями, що унеможливлює вирощування ягід за стандартами органічного землеробства. Тому у Центрі сільськогосподарських досліджень (Agricultural Research Service), що у США, не припинялися пошуки способів збереження здоров’я рослин суниці садової без застосування фунгіцидів.

Войцех Янісевич та Фуміомі Такеда спостерігають за рослинами полуниці в системі PhylloLux

Зазначається, що фітопатолог ARS Войцех Янісевич та агроном Фуміомі Такеда розробили метод із застосуванням ультрафіолетового опромінення  для знищення мікроорганізмів без пошкодження рослин. Хоча раніше це не вдавалося, адже ультрафіолет не тільки впливає на збудників хвороб полуниці, пошкоджуючи їх ДНК, але й в ефективних дозах пошкоджує листя і плоди самої рослини. Після серій експериментів В. Янісевич та Ф. Такеда дійшли висновку, що застосування темного періоду, тобто перебування рослин у темноті після опромінення, запобігає активації механізму, викликаного денним світлом, який відновлює пошкодження ДНК у збудників і дозволяє значно скоротити час опромінення, що дає можливість лишити органи рослини неушкодженими. Така обробка рослин полуниці рекомендується двічі на тиждень. Вона цілком підходить для промислових підприємств, які спеціалізуються на виробництві полуниці, оскільки не впливає на харчові цінності плодів.

антракноз

Під час застосування цієї технології було відзначено зменшення кількості заражень насаджень полуниці павутинним кліщем, що може  зменшити кількість використаних інсектицидів.

Щоб адаптувати технологію для комерційного використання, вчені ARS розробили самохідний, повністю автоматизований та програмований апарат, який використовувався для нічного опромінення полуниці. У минулому році було розроблено обладнання для автономного застосування на полях. Попередні результати на двох фермах свідчать про те, що застосування цієї технології дало той же ефект, як і щотижневі обробки фунгіцидами.

У статті було наголошено, що поєднання інновацій у підході до лікування захворювань суниці садової та застосування нових технологій є результатом тісної співпраці між патологоанатомами рослин, садівниками, ентомологами та інженерами. Восени нинішнього року заплановано проведення більш масштабних пілотних випробувань у Каліфорнії для цільових шкідників, включаючи попелицю, трипсів, щитівку та слимаків. Тож чекатимемо на їх результати. 

сіра гниль на полуниці

Цікаво, що автори винаходу вже подали патентну заявку на технологію, яку називали «PhylloLux», що дозволить її застосування у значних масштабах. Адже новий метод боротьби з грибковими патогенами і навіть шкідниками, такими, як павутинний кліщ, може значно знизити втрати врожаю, а також скоротити використання пестицидів до мінімуму. Що безумовно піде на користь споживачам, які не можуть зберегти від швидкого псування вражені патогенами ягоди суниці садової.

Отже, «PhylloLux» можна по праву вважати значним кроком на шляху до амбітної мети уряду США, яка полягає у тому, щоб до 2050 року збільшити виробництво сільськогосподарської продукції країни на 40% при значному скороченні хімічних обробок на полях.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here