Марсіанська картопля – наша нова реальність

0
111007

Десять років тому дослідники з Міжнародний картопляний центр Перу та NASA розпочали шукати тип картоплі, який гіпотетично можна вирощувати на марсіанських грунтах, повідомляє  Potato Pro.

Поки ця перспектива може здатися науковою фантастикою, але реальність така, що перші пілотовані місії на Марс заплановані на середину 2030 року. Подорож на Марс є дуже довгою –  шість місяців в один бік, тому перевезення ресурсів та їжі буде не легким процесом, частину ресурсів доведеться видобувати на марсіанському грунті.

Виходячи з цього дослідники проекту шукали типи картоплі, здатні витримати екстремальні умови Червоної планети, випробовуючи їх на посушливих і дуже засолених ґрунтах із дуже низькими температурами в Перу. Вони виявили найкращих кандидатів на “картоплю марсіан”. Проект прислужився розробці сортів картоплі, які можна вирощувати у складній місцевості, що допомже поліпшити сортимент в тих місцях планети Земля, природні умови яких не сприяють вирощуванню картоплі, наприклад, у Бангладеш, де ґрунти дуже засолені.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here