Дача спільного користування

0
111079

У США набирає популярності рух за створення так званих ПРОДОВОЛЬЧИХ ЛІСІВ ГРОМАД (Community Food Forests). Мова про міські парки-сади, де відвідувачі зможуть безкоштовно ласувати врожаєм плодових культур, які там зростають. А також брати участь у догляді за деревами і , навіть, власноруч на території таких парків вирощувати овочі. Адже проектами передбачено, що різні культури ростимуть на різних рівнях –  скажімо, неподалік від паркових насаджень  будуть знаходитися фруктові дерева, поряд розміщуватимуться кущі, за ними – овочеві грядки, ділянки з

полуницею тощо. Цікаво, що проекти Community Food Forests вже реалізовано в межах таких великих міст як Атланта і Філадельфія, мешканці яких організовуються в групи і залюбки доглядають за рослинами в продовольчих лісах громад. 

Американські науковці Кетрін Буковська та Джон Манселл вже встигли створити перший «Посібник з продовольчих лісів громади», де детально описано досвід створення та облаштування таких садів, а також рекомендації по догляду за рослинами.  Зазначається, що автори видання брали участь у створенні близько двадцяти проектів Community Food Forests на території США, тому їх рекомендації насамперед стосуються сталого розвитку справи, що розрахована на далеку перспективу. Адже користь від продовольчих лісів громад  вища, ніж від звичайних ландшафтних парків. Оскільки, окрім позитивних аспектів існування рекреаційних зон у містах зі зростаючою кількістю населення, додається соціальна складова – об’єднання містян у волонтерські групи, і практична складова, що дає можливість додаткового забезпечення міського населення свіжими сезонними фруктами і овочами.