У журналі Американського коледжу кардіології опубліковано результати дослідження Гарвардського університету стану здоров’я понад 22 000 мешканців південної Італії. Його автори дійшли висновку, що люди, які вживали гострий перець понад чотири рази на тиждень, мали на 33% менший ризик вмерти від серцевих захворювань порівняно з тими, хто перцю не споживав. Науковці Мустафа Чопан і професор Бенджамін Літтенберг виявили, що споживання гострого червоного перцю чилі пов’язане зі зниженням загальної смертності на 13%.
Що споживання гострого перцю може бути пов’язане зі зниженням смертності, показали і дослідження Ларнерського коледжу Університету Вермонта, і праці італійських учених. Вони вважають, що корисна дія гострого перцю зумовлена вмістом у ньому речовини капсаїцин. Ця речовина запобігає ожирінню, покращує коронарний кровообіг і має антимікробну дію. Члени Американської кардіологічної асоціації дійшли висновку, що капсаїцин може послаблювати запалення та інші процеси, пов’язані з утворенням бляшок в артеріях.
Однак усі ці дослідження не доводять прямого причинно-наслідкового зв’язку між споживанням чилі та користю для здоров’я, пише freshplaza.com. Вчені попереджають, що ці ефекти можуть бути пов’язані з іншими факторами харчування та способом життя. Існують і інші наукові праці, які припускають, що споживання гострого перцю може викликати рак жовчного міхура. Але це також чітко не доведено. Тому науковці продовжують вивчати дію капсаїцину та оптимальні моделі споживання перцю у клінічних випробуваннях.















