ВИСОКОПРОДУКТИВНІ ГІБРИДИ ТОМАТА ДЛЯ ПЕРЕРОБКИ ТА СВІЖОГО СПОЖИВАННЯ

0
111509

Не зважаючи на те, що протягом останніх років площі томата відкритого ґрунту в Україні зменшуються, обсяги виробництва практично не змінюються. Завдяки впровадженню нових технологій і, як наслідок, підвищенню продуктивності Україна є абсолютним лідером із виробництва томатної пасти в країнах СНД та створює досить серйозну конкуренцію для європейських виробників.

 

Не зважаючи на те, що протягом останніх років площі томата відкритого ґрунту в Україні зменшуються, обсяги виробництва практично не змінюються. Завдяки впровадженню нових технологій і, як наслідок, підвищенню продуктивності Україна є абсолютним лідером із виробництва томатної пасти в країнах СНД та створює досить серйозну конкуренцію для європейських виробників. Вимоги українських переробників до якості сировини зростають з року в рік. І це цілком зрозуміло, адже на внутрішній ринок країни постачається все більше томатної пасти з Китаю, яка хоч і значно поступається вітчизняній за якісними показниками, але пропонується за нижчими цінами. Тож українські виробники намагаються зменшити собівартість своєї продукції, не знижуючи якості — за рахунок використання якіснішої сировини. Також вони починають орієнтуватися на європейський ринок, на якому саме цей показник є головною конкурентною перевагою.
Господарства, які вирощують томати для постачання на переробні комбінати, при виборі гібридів, крім задоволення своїх вимог щодо якості та °Вх, звертають увагу на ті, що адаптовані до умов вирощування, стресів,  толерантні до хвороб, серед яких останнім часом великої шкоди завдають вірусні та бактеріальні інфекції. Компанія «Сингента» є одним із світових лідерів у селекції томатів. Кожен шостий томат, що споживається або переробляється на земній кулі, належить цій компанії. Одним із найпопулярніших гібридів  «Сингенти» в Україні є гібрид Астерікс F1, який завоював прихильність багатьох господарств завдяки своїй здатності давати високі та стабільні врожаї за різних кліматичних умов та агрофону.
Астерікс F1 — середньоранній гібрид, термін достигання — 70 днів від висаджування розсади або 100–105 днів від сходів при прямому висіві. Рослина потужна, листя добре укриває плоди від сонячних опіків. Плоди кубоподібно-овальної форми, однорідні за розміром, яскраво-червоні, без зеленої плями, стійкі до розтріскування. Середня маса плоду — 60–80 г. Вміст сухої речовини — 5–6 %. Придатний для механізованого збирання, висока транспортабельність.  Підвищена стійкість до хвороб, особливо до фітофторозу, фузаріозу та вертицильозу. Висока стійкість до вірусу томатної мозаїки. Потенційна врожайність — понад 100 т/га. Рекомендована густота висаджування — 25–30 тис./га. При безрозсадному способі вирощування норма висіву насіння становить 50–55 тис./га.
Для створення конвеєра та більш раннього строку плодоношення компанія «Сингента» пропонує гібрид Фортікс F1.
Фортікс F1 — ранній гібрид, дозріває через 60–65 днів після висадки розсади та за 90–95 днів при прямому висіві.  Рослина середньоросла, компактна, з концентрованим плодоутворенням, листя добре укриває плоди від сонячних опіків.  Плоди щільні, кубоподібно-округлої форми, дуже вирівняні за розміром на всіх китицях, стійкі до розтріскування. Добре утримують форму та структуру при цілоплодовому консервуванні та квашенні/солінні. Середня маса плода — 60–70 г. Вміст сухої речовини — 5–6 %. Придатний для механізованого збирання, висока транспортабельність.  Підвищена стійкість до хвороб, особливо до фітофторозу, фузаріозу та вертицильозу. Висока стійкість до вірусів томатної мозаїки та бронзовості. Потенційна врожайність — понад 100 т/га. Рекомендована густота висаджування — 25–30 тис./га. При безрозсадному способі вирощування норма висіву насіння становить 50–55 тис./га.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here