У Польщі стрімко зростає кількість сонячних ферм

0
111202

Саме оренда крупних земельних ділянок під установку сонячних батарей є найбільш популярним рішенням  і спричиняє зростання польського ринку фотоелектричних систем, принаймні з точки зору кількості отриманої потужності, зазначає видання GieldaRolna.pl. До цієї справи значний інтерес виявляють польські фермери, оскільки це стає для них джерелом стабільного доходу без необхідності витрачатися на технічне обслуговування землі  та будівництво об’єктів інфраструктури. Надавання в оренду землі є гарантією стабільного доходу без необхідності нести ризик, пов’язаний з інвестуванням у фотоелектрику. Орендар може перекласти фінансову відповідальність на компанію, якщо не має достатньо власних коштів для інвестиції.

Варто додати, що польські фермери, які вирішили орендувати землю під сонячні ферми, не несуть ризиків простою устаткування та витрат пов’язаних з обслуговуванням і необхідністю страхування обладнання протягом усього терміну дії контракту. А вони підписують довготривалий контракт – від 29 років і більше. Компанії, що орендують землю для встановлення  фотоелектричних систем, також можуть запропонувати фермерам повну підтримку у підготовці землі для будівництва таких об’єктів.

Сильну конкуренцію у цьому секторі спричиняють ціни на оренду землі для сонячних ферм . Залежно від вимог до земельної політики та політики компаній щорічний дохід з 1 га орендованої землі  може становити 10-13 тисяч злотих. Тим паче, фермери усвідомлюють, що вони не отримуватимуть такий дохід від сільськогосподарського виробництва на грунтах нижчої якості, які дозволено використовувати під сонячні ферми.

За останні три роки експерти відзначають чотирикратне збільшення інтересу до оренди сільськогосподарських ділянок під встановлення фотоелектричного обладнання. З іншого боку, незважаючи на агресивну політику придбання земель сільськогосподарського призначення та пустирів, багато з них не відповідають всім вимогам для будівництва сонячних ферм, зазначає видання.

Повідомляється, що фермери дуже зацікавлені у оренді землі для будівництва сонячних ферм. Але на жаль, не всі ділянки відповідають вимогам такої оренди через декілька причин. По-перше, дозволено використовувати лише малопридатні для сільського господарства грунти. По-друге, виявляється, що багато ділянок не можуть бути використані для будівництва фотоелектричної ферми, бо не відокремлені від основного масиву. Також для ведення ферми у експлуатацію потрібна велика пропускна здатність доступних на ділянці електромереж.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here