Розумне скло для теплиць

0
111661

Цікаву розробку представив Бристольський університет (Великобританія) спільно з компанією Albotherm. Мова про теплочутливе покриття для скла теплиці, яке сприяє підтримці оптимальної температури всередині споруди протягом всього року. У спекотну днину покриття біліє, що створює ефект затінення, під час похолодання, зниження температури повітря у навколишньому середовищі воно стає прозорішим, пропускаючи більшу кількість сонячних променів. Про це повідомляє Horti Daily.  

Зазначається, що покриття налаштовується на перехідні температури від +18 °C до +45 °C для створення комфортних внутрішніх температур у різних кліматичних умовах і не потребує використання електрики. Зокрема, регулювання температури є суттєвим фактором сприяння глобальному викиду парникових газів, оскільки на кондиціонування повітря припадає 20% споживання електроенергії в будівлях і 10% загального споживання електроенергії у світі. Скляні будівлі мають проблеми з перегрівом, оскільки вони затримують сонячне випромінювання.

Моллі Аллінгтон

Як повідомила генеральний директор і співзасновник Albotherm Моллі Аллінгтон, у Великій Британії контроль температури у теплицях реалізується за допомогою нанесення спеціальних фарб, які діють як сонцезахисний екран протягом літніх місяців, а потім прибираються на зиму. Натомість покриття Albotherm буде нанесено один раз розпилювачем, таким же чином, як наносяться сучасні фарби. Коли скло досягає певної температури, воно поступово стає непрозорим, а потім знову стає прозорим при охолодженні. Перевага полягає в тому, що це дозволить пасивно контролювати температуру протягом року і не вимагатиме дороговартісного фарбування та подальшого видалення.

«У довгостроковій перспективі ми розглядаємо це як платформну технологію, оскільки ми можемо використовувати покриття для низки матеріалів. Ми також можемо створювати склади, які переходять при різних температурах від +18 °C до +45 °C. Бо можемо контролювати кількість світла, яке блокується, тим самим економно підтримуючи оптимальну температуру та рівень освітлення в тунелі або теплиці для різних різновиди рослин і різних кліматичних умов. Крім того, наша технологія може бути використана на дахах зимових садів», – каже Моллі Аллінгтон.