Повітряна атака на плодових мух

0
11574

Як передає Australian Broadcasting Corporation, практика з використання стерильних самців плодової мухи виявилася успішною у боротьбі з цим шкідником. Тому у австралійських штатах Новий Південний Уельс та Вікторії, де плодова муха завдає найбільшої шкоди, випускають мільйони стерилізованих особин цього сімейства. Зокрема, повідомляється, що самка плодової мухи, яка парується зі стерилізованим самцем цього сімейства, не зможе розмножитися, що призводить до зменшення чисельності її популяції без використання хімічних речовин.

Зазвичай стерилізованих плодових мух випускають з легкомоторного літака, що сприяє максимальному поширенню комах в регіоні. Так цьогоріч завдяки розпиленим в передмісті Кобраму (штат Вікторія) комахам вдалося зменшити популяцію плодової мухи на 83%, це дозволило місцевим мешканцям  вперше за багато років безперешкодно і в повній мірі насолодитися врожаєм фруктів.

стерилізована плодова муха у лабораторії

До речі, як повідомляє Департамент сільського господарства, води та навколишнього середовища уряду Австралії, в країні існує понад 150 видів місцевих плодових мух. Більшість з них не пошкоджують товарні культури, за винятком плодової мухи з Квінсленда, яка мешкає у Східній Австралії. Існують внутрішні карантинні обмеження, щоб запобігти подальшому поширенню цього шкідника. Фрукти та овочі, вирощені в уражених районах, не можуть бути відправлені в інші райони Австралії, якщо вони не оброблені від плодової  мухи з Квінсленду. Мандрівникам заборонено брати фрукти та овочі з собою у подорожі між штатами та територіями.

Мексиканська плодова муха – один із екзотичних видів, який може завдати шкоди урожаю Австралії

Один із екзотичних видів – середземноморська плодова муха ( Ceratitis capitata ) присутня і у Західній Австралії. Вживаються заходи біозахисту, щоб запобігти її поширенню в інші частини країни. Інші види, включаючи динну муху ( Zeugodacus cucurbitae ) та Z. cucurbitae , час від часу зустрічаються у Торресовій протоці, доводиться докладати зусиль щодо їх знищення.

 

Важливим є запобігти поширенню плодової мухи з Квінсленда та середземноморської мухи у Південну Австралію та на Тасманію, які є вільними від плодових мух.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here