Картоплярі ЄС готуються до вкрай важкого сезону

0
11688

Асоціація виробників картоплі Північно-Західної Європи (NEPG) передбачає, що картопляний сезон 2020 року може стати найскладнішим за останні 50 років. За прогнозами організації, цьогорічний урожай картоплі у країнах Північно-Західної Європи становитиме від 27 до 27,3 мільйонів ​​тонн, і це навіть кращий показник, ніж очікували.

«Ця оцінка заснована на даних, наданих різними сторонами. Врожайність цього року вище очікуваної, але ситуація варіюється в залежності від сорту і регіону. У Бельгії ситуація складається інакше через невелику кількості опадів в цьому році і обмеженні можливості застосування зрошення», –  зазначив генеральний секретар Бельгійської асоціації торгових і переробних компаній Belgapom Ромен Кулс (Romain Cools).

Ромен Кулс

Натомість, продажі картоплі після закриття багатьох закладів громадського харчування і зниження експорту не повернулися до докороновірусного рівня. Хоча в ритейлі за останній час ситуація дещо покращилася, повідомляє PotatoPro.

Нині європейська переробна промисловість уважно стежить за ринком Великобританії. Виробники технічних сортів картоплі з країн Бенілюксу побоюються, що в результаті Брексіту, компанії Великобританії почнуть закуповувати картоплю для переробки в США і Канаді.

«Свіжий ринок, безумовно, працює краще. На жаль, свіжий ринок утворює лише обмежену частину нашого картопляного сектору в цілому. Тому перш за все я вболіваю за переробну промисловість. Цей ринок як на внутрішньому, так і на світовому рівнях точно не відновився», – каже Ромен Кулс .

До цьогорічних ускладнень зі збутом врожаю, додалася картоплярам і заборона на застосування гербіциду хлорпрофам (CIPC) у країнах ЄС. Згідно з європейським законодавством, картоплю зі слідами хлорпрофама заборонено експортувати. Цей препарат використовували для зупинки росту паростків на коренеплодах в сховищах шляхом післязбиральних обробок врожаю. Нині фермери шукають альтернативний препарат. Наголошується, що сектору потрібен біологічний засіб, який би дозволив зберігати картоплю до травня або червня.

«На жаль, для цього чудового продукту зараз важкі часи. Багато людей у ​​Бельгії, Нідерландах, Франції та Німеччині покладаються на картопляну промисловість. Отже, надзвичайно важливо, щоб люди, і політики, включно, сприймали цю галузь серйозно. Наші постачальники, виробники, продавці та переробники сподіваються, що уряд підтримає їх у цей важкий час. Підтримка на конкурентному міжнародному рівні особливо важлива. Це має полегшити перехід від часу використання CIPC до періоду без нього», – поділився думкою Ромен Кулс.