Польщі бракує вологи

0
11579

Як повідомляє Sady Ogrody, у Польщі вже кілька років поспіль аграріям дошкуляє посуха і це явище охоплює все більше територій. За словами заступника директора Центру гідрологічного захисту країни Республіки Польща Ґжегожа Валієвського мова про метеорологічну посуху, яка згодом переходить у ґрунтову.

«Нинішня гідрологічна ситуація в країні дуже складна. Можна говорити про дуже високий дефіцит води в ґрунті. Спостерігається зниженням рівня води в річках, який нижче за багаторічні середні показники», – каже заступник голови Польської академії наук проф. Павло Ровенський. Фахівець наголосив, що однією з причин посухи в Польщі є глобальна зміна клімату спричинена життєдільністю людства.

Професор Ровінський повідомив, що вологість ґрунту в Польщі занизька. За шкалою вологості ґрунту від 0 до 100 відсотків, де 100 є найвищим показником насиченості ґрунту водою, у багатьох регіонах країни показник впав нижче 30 відсотків. « Це може означати, що врожаї в цих регіонах будуть нижчим і гіршої якості, а отже – ціни на продукти харчування можуть зрости», – підсумовує науковець. На його думку, вирішення проблем водного господарства має бути пріоритетним питанням загальнонаціонального рівня. Необхідно підготувати необхідну кількість інженерних кадрів, які займатимуться водним господарством на місцях, адже їх поки що не вистачає.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here