Добрива рекордно здорожчали

0
11543

Світові ціни на добрива досягли рекордного рівня і лишатимуться високими через низку чинників, зокрема, і війну в Україні. Ситуація матиме негативний вплив на світову сільськогосподарську галузь, повідомляє Міністерство сільського господарства США

У оприлюдненому звіті зазначено, що серед витрат у рослинницькій галузі агровиробництва Сполучених Штатів Америки 1/5 частина припадає на добрива. Агровиробники, які спеціалізуються на зернових, витрачають навіть більше – 35-36%. 

Зростання цін на добрива почалося з подорожчання природного газу у 2021 році, яке та перебоїв в ланцюгах поставок, спричинених пандемією COVID-19. Ситуація погіршилася, коли вступили в силу міжнародні санкції проти білорусі та росії, ці країни є крупними постачальниками добрив на міжнародному ринку – 20% світового експорту поживних речовин. 

Також у звіті наголошується, що вторгнення росії в Україну призвело до зупинки українського виробництва добрив. Незважаючи на те, що Україна є відносно невеликим виробником, у 2019 році було вироблено 1,58 млн т добрив, що забезпечило понад 75% внутрішнього споживання азоту.

Зазначається, що у 2021 році 65% імпортних добрив надходило в Україну з росії та білорусі. Незважаючи на війну, українські фермери продовжують вирощувати сільськогосподарські культури в 2022 році, але наявні у них добрива були закуплені у 2021 році. Враховуючи позицію України як основного експортера зернових і олійних культур, дефіцит добрив може ще більше скоротити українське виробництво, що вплине на глобальну продовольчу безпеку.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here