Апокаліпсис насекомых

0
1162
Bees bridge two parts of bee swarm.

Зміна клімату та інтенсифікація сільського господарства є основними чинниками зниження популяції комах. Це помітно у порівнянні з регіонами, які у меншій мірі  постраждали від підвищення температури та промислового землеробства.

Згідно з дослідженням, у районах з високоінтенсивним землеробством і значним потеплінням кількість комах скоротилася на 49%, а кількість різних видів – на 27%. У дослідженні вперше розглядався спільний вплив підвищення температури та промислового сільського господарства, включаючи широке використання інсектицидів. Дослідження охопило 18 000 видів комах – від жуків до мурах і бджіл. Було використано 750 000 точок збору даних у 6 000 місцях.

Однак наукові дані дають неоднозначну картину. Деякі види комах демонструють різке зниження, тоді як інші залишаються стабільними. Детальніші дані досліджень були опубліковані у журналі Nature.

Як наголошують вчені, так званий «апокаліпсис комах» вже розпочався, адже зменшення їх чисельності спостерігається у всьому світі. 

До речі, приблизно 3/4 з 115 провідних світових продовольчих культур залежать від запилення комахами. Деякі комахи мають вирішальне значення для боротьби зі шкідниками і розкладання відходів, кругообігу поживних речовин тощо. Зменшення їх популяції негативно вплине на довкілля. Щоб зменшити ризики, вчені визначили три напрями розвитку аграрного виробництва: 

  • Уникнення інтенсивного застосування інсектицидів
  • Посадка широкого асортименту культур
  • Збереження природного середовища проживання комах поблизу сільськогосподарських угідь шляхом облаштування живоплотів та лісових масивів

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here