ЯБЛУЧНИЙ РАЙ У ЗАКАРПАТТI

0
11822

Історично так склалося, що регіони поблизу державного кордону  активно взаємодіють із сусідами.

Історично так склалося, що регіони поблизу державного кордону  активно взаємодіють із сусідами. Обмінюються досвідом, технологіями з метою розвитку власного бізнесу. Місцеві жителі вивчають сільське господарство в теорії і на практиці. Ми побували в одному з невеликих селянських господарств Закарпаття, господар якого активно впроваджує нові технології, поєднуючи діловий підхід з інноваціями від передової садівничої компанії-партнера – «Голланд Плант Україна».

У селі Шом Берегівського району Закарпатської області вирощують фруктові дерева. Андрій Деме, засновник господарства, обрав сучасні сорти яблунь. Андрій Андрійович працює на землі з 1996 року. Спочатку вирощував зернові, потім овочі. 2004-го провели “полуничний експеримент», який дав хороші результати. «Яблучна» історія господарства почалася 2013 року, коли економічна ситуація в країні стрімко погіршилася. Підприємець Андрій Деме вирішив посадити яблуневий сад. Розрахував, що багаторічні насадження за всіма правилами агротехніки, на базі найсучасніших, стійких до парші та інших захворювань сортів, стануть незабаром тієї чарівною паличкою, яка додасть стабільності його господарству. Компанія-плодорозсадник «Голланд Плант Україна» продала саджанці за спеціальною ціною та схемою розрахунку, що стало вагомою підтримкою для фермера. «Компанія, ймовірно, втратила при цьому в грошах, – говорить Андрій Деме, – але не втратила клієнта. Мені приємно працювати з людьми, які мислять стратегічно. Я так кажу не тільки тому, що мені пощастило з постачальником, а й тому, що я як клієнт в майбутньому знову звертатимусь до цієї компанії. Та й іншим раджу».

Молоді яблуні займають поки що півтора гектара землі. На решті площі – вишні, черешні, абрикоси. «Саджанці нас приємно здивували, – каже фермер, – із 1100 не прижилися тільки два. Ми вже зібрали перші плоди, хоча основний урожай очікуємо наступного року». До речі, підприємство свідомо відмовилося від інтенсивних технологій. За словами Андрія Деме, вони вимагають великих витрат і іншого догляду.

Компанія «Голланд Плант Україна» вже кілька років впроваджує програму «Натуральне яблоко®», учасником якої став фермер Андрій Деме. «Голланд Плант Україна» задовольняє потребу споживача в якісних натуральних плодах, вирощених в екологічних умовах, що містять мінімальну кількість хімічних речовин. Виробник, у свою чергу, отримує реальну вигоду й рентабельний сад, оскільки не витрачає гроші на боротьбу з паршею. «В основі діяльності плодорозсадника “Голланд Плант Україна» лежить виробництво і реалізація резистентних до парші саджанців яблуні. Інші критерії, зокрема низькі витрати на вирощування, безпека, мінімальне навантаження хімічних речовин, придатність для органічного вирощування, високий потенціал врожайності без альтерації, не менш важливі», – говорить Бейло Цегла, директор ДП«Голланд Плант Україна».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here