СПIНО F1 – НОВИЙ ГIБРИД ОГIРКА ДЛЯ ПЛIВКОВИХ I СКЛЯНИХ ТЕПЛИЦЬ

0
11473

Незважаючи на те, що компанія «Сингента» має один із найширших асортиментів томатів для різноманітних типів вирощування та застосування, вже на початку 2016 року на ринок буде виведено новий гібрид огірка для плівкових і скляних теплиць Спіно F1.

Незважаючи на те, що компанія «Сингента» має один із найширших асортиментів томатів для різноманітних типів вирощування та застосування, вже на початку 2016 року на ринок буде виведено новий гібрид огірка для плівкових і скляних теплиць Спіно F1.

Гібрид Спіно – це високопродуктивний партенокарпічний огірок нового покоління, призначений для вирощування у зимово-весняному  та літньо-осінньому оборотах плівкових і скляних теплиць. Рослини цього гібрида мають генеративний тип розвитку, з короткими міжвузлями та середнім розміром листової пластинки, що сприяє формуванню більшої кількості зав’язей за умови, що шпалера низька. Також завдяки малій чисельності додаткових пагонів, які переважно є детермінантними, тобто припиняють свій ріст після 2–4-го листа, гібрид дуже легкий в обслуговуванні й не потребує великих трудозатрат.

Рослини мають досить стабільний розвиток, що забезпечує рівномірний розподіл навантаження плодами, залежно від фази розвитку й періоду вирощування. А це, у свою чергу, дозволяє запобігти затримці в розвитку плодів та впевнено планувати врожайність. Так, на початковому етапі, від 3-го до 5-го міжвузля, рослина формує по одному плоду в пазусі, в подальшому – по 2–4 плоди, що сприяє гарному розвитку кореневої системи та запобігає відмиранню зав’язей.

Гібрид Спіно є доволі раннім і плодоносить вже через 39–40 діб після сходів, або через 15–20 діб від початку цвітіння в ранній період вирощування і 3–5 діб у літньо-осінньому обороті. Так, при широкомасштабних дослідах на півдні країни за умови посіву 12 грудня та висадки розсади 10 січня перші плоди зібрали 28 січня, перший комерційний збір – 8 лютого. Це можна вважати досить гарним результатом для таких строків посіву. При цьому спостерігався дуже високий відсоток виходу стандартної продукції. За результатами дворічних дослідів, середня врожайність у першому обороті при ліквідації культури наприкінці червня становила 24,8 кг/м2. Але навіть за умови значно пізнішого строку посіву, наприклад, 15 січня, та ліквідації культури в такий самий час урожайність становила 23,96 кг/м2, що значно зменшило витрати й покращило економічний результат.

Оптимальна густота посадки не відрізняється від загальноприйнятих стандартів і становить 2,3–2,5 росл./м2, залежно від типу теплиці й регіону вирощування. Для збільшення врожайності рекомендується відпускати додаткові пагони на 2–3 листа після 17–18-го коліна. Це дасть змогу уникнути провалу врожайності після завершення зборів на основному стеблі. Гібрид Спіно формує однорідні плоди довжиною 12–14 см стійкі до переростання, темно-зеленого кольору без білих смуг біля кінчика з чудовими смаковими якостями, без гіркоти, з ніжною внутрішньою структурою, які чудово зберігаються довгий час без втрати якості.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here