Риботомат: підживлення рибопродуктами

0
11762

Ідея підживлення рослин продуктами тваринного походження не нова. Так, скажімо, в Західній Європі полуницю підживлюють молоком, а відходи м’ясного виробництва використовують в якості фосфатних добрив. Але найширшого практичного застосування, а відтак, значення, набув спосіб підживлення пасльонових культур, здебільшого томатів, рибними рештками.  Звісно, що ця практика властива овочівникам багатих на цей продукт регіонів, де є постійний доступ до відходів рибопереробних підприємств. Втім, для підгодівлі томатів рибою на невеликих ділянках досить буде домовитися із місцевими завзятими рибалками про постачання дрібних або не потрібних їм трофеїв.  

Рослини томатів потребують комплексної підгодівлі, на старті вегетації –азотом, а потім фосфором і кальцієм. Рибні нутрощі, голови і луска є джерелом цих мікроелементів. Оскільки рибні добрива багатокомпонентні, рослини, які отримують їх з балансом первинних і вторинних поживних речовин, мають сильніший імунітет для протистояння і протидії хворобам та шкідникам.

У рибного добрива є іще одна перевага – воно не просто зміцнює конкретну рослину, а робить грунт більш родючим. Різні частини риби, такі як кістки, голови і кишки слугуватимуть органічним добривом для всієї ділянки. При руйнуванні білка поживні речовини збагачують землю навколо рослин. Рибну підгодівлю можна вносити не тільки під час посадки. Настояні в воді рибні відходи називають рибною емульсією, нею корисно поливати рослини до кінця плодоношення.

Схематично процес виглядає наступним чином: при розкладанні риба спочатку перетравлюється організмами, такими як бактерії, дощові черв’яки і гриби, перш ніж поживні речовини стануть доступними для використання корінням рослин. Вся ця мікробна активність підвищує силу і енергію рослин, збільшуючи кількість органічної речовини в грунті. Гриби і бактерії розщеплюють поживні речовини, щоб зробити їх доступними для коренів рослин.

Деякі порадники такого методу підживлення томатів зазначають, що рибу перед застосуванням можна заморозити, тоді не доведеться мати справу з неприємними запахами. Можна замість або разом з рибними відходами додавати й інші рештки морепродуктів, скажімо, панцири креветок.

Перед посадкою помідорів на дно лунки укладають рибні рештки або дрібну рибу вздовж кореневої частини рослини. Згори майбутнє добриво присипають землею з компостом, так щоб воно напряму не контактувало з коренями, адже такий контакт може зашкодити кореневій системі. Після цього у лунки висаджують рослини томату. Як повідомляють городники, які користуються таким способом підживлення, помідори ростуть здоровими і додаткової підгодівлі майже не потребують.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here