Які переваги отримує овочівник, застосовуючи препарати для органічного землеробства?

0
111652
Ефективність MICROCAT GREEN червень 2021

Здавалося б, маючи багаторічний досвід, якісне насіння та відпрацьовану роками технологію, можна повністю контролювати всі процеси та «легко» вирощувати якісну овочеву продукцію. Проте, як на мене, знання – це лише можливість «швидко адаптуватися» до щорічних непередбачених умов. Тому щороку, аналізуючи умови сезону (погодні «катаклізми», ринок збуту), я включаю в технологію вирощування овочевих і ягідних культур так звані «новинки ринку» – інноваційні розробки кращих світових виробників, які дозволяють контролювати фізіологічний розвиток культури, сприяти максимальному розкриттю генетичного потенціалу сучасного високопродуктивного насіння. На мою думку, лише особисте тестування кожного препарату (і добрив, і ЗЗР) у поєднанні з коректними рекомендаціями від виробника дають можливість мінімізувати втрати та отримати своєчасну овочеву продукцію. У пріоритеті, звичайно, екологічно безпечні органічні препарати, адже з моїми споживачами я співпрацюю вже не перший рік, і мені дуже важливо постачати їм смачні і корисні ягоди та овочі. Та й, відверто кажучи, я і мої працівники проводимо у теплиці майже весь день, тому намагаємося застосовувати не хімічні пестициди, а препарати, які б не шкодили здоров’ю. Саме тому я зацікавилися новинками від іспанської компанії «Atlantica Agricola» – препаратами лінійки MICROCAT GREEN на основі рослинних екстрактів з європейським сертифікатом придатності для органічного землеробства.

Ірина Павлова

Моє знайомство з лінійкою MICROCAT GREEN розпочалося у 2020 році тестуванням двох продуктів на тепличних огірках (MICROCAT BAL та MICROCAT BON). Наразі вже відпрацьована схема і на перці, наступними будуть томати. При вирощуванні огірків у теплиці щороку основною загрозою продуктивності є ураження рослин борошнистою росою та пошкодження павутинним кліщем. Адже і борошниста роса, і павутинний кліщ найбільше пошкоджують кутикулу листа у період високих температур повітря (конідії борошнистої роси не потребують вологості для розвитку та розповсюдження). У результаті під впливом інтенсивності світла та високої температури послаблюється тургор рослин, погіршується фізіологічний розвиток та, звичайно, зменшується “кутикулярний бар’єр” для патогенів. Один–два тижні таких «випробувань» можуть вдвічі знизити продуктивність огірків та створюють передумови для скорочення тривалості вегетації.
У минулому році за рахунок систематичного використання Мікрокат Грін мені вдалося уникнути проблем з борошнистою росою та павутинним кліщем на огірках. Уперше за багато років огірки першого обороту плодоносили аж до середини листопада. Ми не лише заощадили на насінні, але й мали продукцію у період максимального осіннього попиту. За моїми підрахунками, з одного куща ми отримали 19,8 кг огірків порівняно з контролем 12,7 кг.

Ефективність MICROCAT GREEN червень 2021

Зважаючи на ризик ураження борошнистою росою та павутинним кліщем, була застосована рекомендована агрономом-технологом компанії-виробника наступна схема (за умов прояву грибкових хвороб рекомендують першу обробку провести спільно з хімічними пестицидами): 1. через два тижні після висаджування розсади: на 100 л води 0,2л MICROCAT BAL + 0,2л MICROCAT BON + 0,2л ATLANTE PLUS (добриво цього ж виробника, до складу якого входять легкодоступні рослинам фосфор, калій, а також фосфіт-іон, саліцилова кислота та бетаїни).

Кожні 2–3 тижні – 0,2л MICROCAT BAL + 0,2л MICROCAT BON на 100 л води.

Ефективність MICROCAT GREEN червень 2021

Результат дії продуктів був очевидним уже через декілька днів після внесення. Та впродовж усього періоду вегетації спостерігалося посилення стійкості оброблених рослин до патогенів. Відверто кажучи, вперше за мою практику продукти на основі рослинних екстрактів забезпечували таку потужну пестицидну дію, а рослини поряд, які обробляються хімічними ЗЗР, виглядали гірше, ніж ті, де використовували Мікрокат Грін. Тому я вирішила провести “точкові” обробки препаратом MICROCAT BAL вже уражених борошнистою росою рослин та препаратом MICROCAT BON огірків, уражених павутинним кліщем. Цей “експеримент” дозволив зрозуміти, що окрім профілактичної дії MICROCAT BAL та MICROCAT BON мають лікувальний ефект, адже після обробки зупинився розвиток хвороби (спостерігала відновлення листової поверхні, зміну забарвлення та загибель кліща).
Основні висновки, які я зробила після першого року роботи з препаратами лінійки

  • MICROCAT GREEN, це те, що продукти дійсно працюють:
    – забезпечують потужну профілактичну та лікувальну дію проти борошнистої роси та павутинного кліща;
    – на відміну від хімічних ЗЗР не викликають резистентності;
    – не мають періоду очікування, вже через 24 год після обробки овочі можна споживати;
    – за рахунок синергічної дії рослинних екстрактів та елементів живлення стимулюють ріст та розвиток рослин.

Використовую MICROCAT GREEN у теплиці, де вирощується два обороти овочів моєї улюбленої селекції Enza Zaden: ранньостиглі огірки Бйорн F1 та Северін F1 і солодкий перець Прокрафт F1 та Магно F1.
На огірках працювала перевіреною схемою: кожні 2–3 тижні – 0,2л MICROCAT BAL + 0,2л MICROCAT BON на 100 л води. Як і в минулому році, без використання хімічних пестицидів оброблені рослини були здоровими та продуктивними. Особливістю цього року був аномально спекотний період у середині червня: коли на вулиці було +35, у теплиці – вище +40, за таких умовах неможливо працювати хімічними ЗЗР (надто високий рівень токсичності як для рослин, так і для працівників). Але ми спокійно, без ризиків для здоров’я та загрози фітотоксичності на рослинах увечері проводили обробки препаратами MICROCAT GREEN, і вже вранці могли працювати у теплиці. Ще одним відкриттям цього сезону є ефективність цих препаратів проти мухи мінера, яка проколює отвори у листках, після чого вони починають хворіти. Жодна з оброблених препаратами MICROCAT GREEN рослин, на противагу рослинам на контролі, не була уражена мухою мінером. Середня урожайність рослин, які оброблялися MICROCAT GREEN, – 17,6 кг/кущ , на контролі – 9кг/кущ.

Стан з MICROCAT GREEN серпень 2020

Культурою другого обороту є солодкий перець. Цей “красень” потребує особливого догляду. Адже при вирощуванні у закритому ґрунті ця культура є дуже чутливою до ураження бактеріальними та вірусними хворобами. Важливо працювати на попередження, не допустити прояву та розповсюдження інфекції. Окрім цього, особливістю другого обороту є висока температура повітря на початку вегетації, відповідно інтенсивніший полив та можливість розвитку грибкових хвороб (найбільш розповсюдженими є різні гнилі). Враховуючи фізіологічні особливості культури, кожні 2–3 тижні обробляємо рослини по 0,2 л/100 л води MICROCAT BAL+ +MICROCAT FLIC MICROCAT TEN.
За характеристиками виробника, MICROCAT TEN містить у своєму складі високу концентрацію вторинних метаболітів Mimosa tenuiflora, які стимулюють захисні реакції рослин, синтез фітоалексинів та ензимів, призупиняє розвиток, поширення збудників; підвищує резистентність культур до ураження бактеріальними хворобами. У цьому році я успішно використовувала цей продукт проти сірої гнилі на суниці.

Результати систематичного застосування MICROCAT BAL+MICROCAT TEN MICROCAT FLIC. Вересень 2021р.

На сьогодні активно проводиться вибірка врожаю, та можна зробити деякі висновки щодо ефективності препаратів MICROCAT GREEN на перці:
– рослини здорові та активно вегетують; на відміну від контролю немає проявів гнилі та в’янення;
– спостерігається активне цвітіння верхньої кисті, відсутні ураження квітковим трипсом;
–порівняно з контролем оброблені рослини мають потужнішу вегетативну масу, активніше цвітуть та формують більше плодів. Оброблені рослини майже на 2 тижні раніше почали цвісти та, відповідно, плодоносити.

Підсумовуючи, хочу сказати, що на власному досвіді переконалася: застосування препаратів для органічного землеробства дає змогу овочівникові ефективно боротися з хворобами та шкідниками, навіть в умовах високих температур у теплиці, не викликаючи у рослин фітотоксичності та без шкоди здоров’ю працівників.
Препарати на основі рослинних екстрактів MICROCAT GREEN мають не лише інсектицидну, фунгіцидну та бактерицидну дію, але й потужний біостимулюючий вплив на процеси цвітіння та плодоношення, подовжується вегетація, рослини стають стійкішими до абіотичних стресів, в т.ч. високих температур.
Ви отримуєте якісну і безпечну овочеву продукцію, а отже – вдячного споживача.
Щоб отримати більше інформації про препарати MICROCAT GREEN, звертайтеся до керівника відділу науки ТОВ «ВІТЕРА Україна» – ексклюзивного представника «Atlantica Agricola» в Україні, тел. 050 380 06 82.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here