Лідери боротьби з цикадками на кісточкових

0
111638

П’ять інсектицидів і одна органічна альтернатива у результаті досліду виявилися високотоксичними для цикадок при розпиленні. Випробування препаратів тривали у 2020-2021 роках на базі Державного університету штату Вашингтон (WSU) у США. Про це повідомляє Growing Produce.

За словами одного з дослідників Луї Ноттінгема, до цього проекту не було достеменних даних про ефективність інсектицидної боротьби з цикадками на кісточкових культурах. Тому довелося починати з нуля, перевірити багато органічних та традиційних продуктів, керуючись даними виробників та консультантів з сільськогосподарських культур.

Було зроблено чотири біологічні аналізи прямого розпилення кожного з піддослідних інсектициду, проведено дві біопроби контролю залишків, щоб визначити, як довго продукти діятимуть після прямого розпилення.

Серед п’яти інсектицидів, які лідирували під час випробувань, два препарати показали 100% смертність цикадок C. reductus після прямого розпилення. Мова про Actara (Syngenta) і Asana (Valent).

Actara спричиняє 85% смертність шкідників при короткочасному залишку (24 години або менше) і 70% смертність при довгостроковому залишку (довше 24 годин). Кількість Асан при тих же експозиціях становила 80% і 40% відповідно.

«Actara має високу негайну смертність, ми бачили, що ця смертність залишається високою протягом тижня після застосування препарату, – каже Л. Ноттінгем. –  Асана також має високу показники, однак його ефективність зменшується швидше».

Ефективність, яку продемонстрував органічний препарат Pyganic (Valent), спричинив рівень смертності цикадок у 98%. Показник знизився до 35% і 10% для коротко- та довгострокового залишку відповідно.

«Що стосується органіки, єдиний продукт, який дійсно здається ефективним, — це будь-який продукт з піретринами», — коментує ситуацію Л. Ноттінгем.

Ще два інсектициди — Admire Pro (Bayer Crop Science) і Scorpion (Gowan) показали 100% смертність при прямому обприскуванні, хоча поки що були оцінені лише в одному з двох випробувань.

«Потрібно більше обробок цими препаратами для більшої впевненості, – каже Л. Ноттінгем. –  Але щоб включити інформацію у посібник із захисту рослин (WSU), достатньо двох випробувань, що є основною метою нашого проекту».

Transform (Corteva), який оцінювався в обох дослідженнях, показав рівень смертності від прямого розпилення в межах від 85% до 90%.

Вчені сподіваються, що результати їх досліджень насамперед стануть у пригоді виробникам черешні північно-західних штатів, де рівень захворюваності черешні, а перенощиками цих захворювань є різні види цикадок, доходить епідемічного порогу.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here