Поліетиленова мульча виявилася ефективною проти дрозофіли

0
111971

У багатьох країнах серйозну загрозу для ягідних і плодових культур становить маленька мушка плямиста дрозофіла (Drosophila suzukii). Шкодочинність личинкової стадії цієї комахи відзначена у Південній і Західній Європі, а також у Північній Америці. Цей шкідник швидко розповсюджується. Так у 2008 році вперше присутність Drosophila suzukii  спостерігалася у Каліфорнії, через п’ять років шкідник був помічений у 24 штатах США та Канади.

Американські вчені почали вивчати можливості, щоб обмежити популяцію дрозофіли. В пригоді стала звичайна пластикова плівка, якою мульчували насадження малини. В результаті кількарічних досліджень з’ясувалося, що при використанні плівки  у якості мульчі зменшилася кількість самок мух у кронах на 42–51% і кількість личинок у кронах та фруктах на 52-71%. Використовувалася  плівка чорного і металевого кольорів та прозора.

Початкові результати дослідів опубліковані у виданні Університету Вісконсін-Медісон, повідомляє Growing produce. Вчені цього університету, які проводили дослідження, повідомили, що були приємно здивовані результатами своєї роботи.  Адже згідно опитування, яке провели дослідники, майже 30% виробників ягід у штаті  Вісконсин припинили вирощувати малину через вплив Drosophila suzukii на її врожайність. За словами дослідників, багато виробників ягід у штаті є дрібними фермерами, вони працюють напряму з ринком свіжої продукції і не можуть дозволити собі проводити багато інсектицидних обробок через їх вартість або через регламент застосування препаратів перед збором врожаю.

Вчені зазначають, що використання плівки чорного та металевого кольорів зменшили кількість дорослих особин шкідника у кронах на 51%, а прозора – на 42%. Що стосується зменшення кількості личинок у плодах, то використання чорної плівки зменшило на 72%, металевої – на 61% і прозорої – на 52%.

Дослідження доводить, що поліетиленова мульчі змінює мікроклімат у кронах сільськогосподарських культур, оскільки змінюється температура, вологість і освітлення крони. Що призводить до зменшення кількості мух, адже створює для них менш сприятливі умови. Таким чином, застосування поліетиленової мульчі є виправданим агротехнічним заходом як на органічних, так і на звичайних ягідних полях.