Пластикова упаковка плодів: за і проти

0
111697

У Франції з Нового року набув чинності закон про заборону пластикової упаковки для більшості фруктів і овочів. Виключення становлять нарізані або очищені від шкірки плоди, які дозволяється реалізовувати у пластиковій упаковці. Президент Франції Еммануель Макрон назвав заборону «справжньою революцією» і сказав, що вона демонструє прагнення країни відмовитися від одноразового пластику до 2040 року, адже забруднення навколишнього середовища відходами з пластику набирає загрозливих масштабів.

До 2022 року більше третини плодоовочевої продукції у Франції продавалося у пластиковій упаковці, урядовці підрахували, що заборона може запобігти використанню мільярда одиниць пластикових виробів щороку. Як повідомляє BBC, введення в дію закону про заборону пластикової упаковки овочів та фруктів є частиною багаторічної програми, запровадженої урядом Франції, яка має на меті знизити використання пластику в багатьох галузях промисловості. На початку минулого року в країні заборонили пластикові соломинки, чашки та столові прибори, а також коробки для сміття з полістиролу.

До речі, низка інших європейських країн оголосила про аналогічні заходи, виконуючи зобов’язання, взяті на нещодавній конференції ООН (COP26), яка тривала у Глазго. Зокрема, Іспанія оголосила, про заборону на продаж фруктів і овочів у пластиковій упаковці з 2023 року, що дозволить бізнесу знайти альтернативні рішення.

Однак фахівці французького плодоовочевого сектору висловлюють стурбованість через швидкість введення нової заборони. Так представник Європейської асоціації свіжих продуктів Філіп Бінар сказав, що вилучення пластикової упаковки у такий короткий термін не дозволяє вчасно випробовувати та вводити альтернативи, а запаси існуючої упаковки використати. Тому не в захваті від новації і представники пакувальної промисловість Франції. Вони заявляють, що не встигають переобладнати підприємства для виготовлення дозволених видів упаковок, також стривожені забороною на використання переробленого пластику.

Асоціації Elipso і Polyvia, які об’єднують виробників упаковки, звернулися до Державної ради Франції, яка має юрисдикцію щодо адміністративних спорів, з вимогою оцінити законність нововведення. На їх думку, воно спотворює європейський ринок, оскільки заборона поширюється виключно на Францію.

Голова асоціації Interfel Лоран Грандін зазначив, що закон був прийнятий нашвидкуруч, зокрема, не організовувалися обговорення і консультації з представниками галузі. Відтак, невеликі компанії, які не мали змоги переорієнтуватися на нові види упаковки, продовжують використовувати пластикову упаковку для загортання продукції, яка продається на експорт.

Французька журналістка і письменниця Анн-Елізабет Муте розповіла Al Jazeera, що реакція у французькому суспільстві на нові правила є неоднозначною.

«З одного боку французи добре усвідомлюють необхідність скорочення використання пластику. Існує широка суспільна підтримка невикористання такої кількості пластику. У той же час, коли ви купуєте овочі самостійно, ви розумієте, що нічого не було зроблено, щоб ввести в обіг нові види упаковки, які зберігають продукти від занадто швидкого псування, — сказала вона. —І це відбувається під час пандемії, коли пластикова упаковка хоч якось захищала плоди від контакту з великою кількість покупців».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here