Куди продати врожай в умовах карантину?

0
111273

Врожай виростили, а ринки збуту закрили. Вже зараз в господарствах українських фермерів дозрів урожай ранніх огірків, помідорів, редиски, зелені. Свою продукцію більшість дрібних фермерів реалізовували на ринках, поставляли у школи, ресторани та інші заклади. У зв’язку з карантином заклади громадського харчування закрили, школи перейшли в онлайн режим роботи, ринки, і ті не працюють. Фермери зіткнулися з проблемою реалізації продукції.

Продуктові звалища

Українські фермери в південних областях в паніці: найбільший оптовий овочевий ринок в Херсонській області зачинили, попиту на ранні овочі немає і з боку перекупників. Продукцію доводиться просто викидати. Наприклад, в селах Олешківського району узбіччя дороги викладені редискою, на полях гниє капуста.

Аналогічна ситуація і в Закарпатті. Тони тепличних овочів доводиться просто викидати. Раніше частина врожаю купували постійні оптові клієнти, але зараз всі вони скасували заявки на закупівлі. А ті, хто приїжджав за товаром своїм транспортом, тепер не можуть приїхати – сусідні області закриті, всюди блокпости, розповідають місцеві фермери.

Частина фермерів знаходять спосіб передати свої врожаї на благодійність: в лікарні, малозабезпеченим, військовим – аби вивезли, щоб не пропали.

Як реалізувати?

Фермери намагаються продати свої овочі і фрукти продуктовим магазинам, але це не так вже й просто. Адже крупні мережеві супермаркети вже мають довгострокові контракти з фермерами, які вирощують продукцію саме для роздрібної торгівлі і поставляють продукцію регулярно в оговореній кількості.

Тим часом, за період карантину овочі почали продавати онлайн, з’явилися групи в соцмережах, люди замовляють — продукцію їм підвозять до під’їздів. Таким чином працюють і самі фермери і навіть перекупи, які забирають вирощену продукцію від будинку або з поля аграрія і везуть на продаж.

Але, незважаючи на очевидну зручність такого варіанту покупок, ставлення до новоявлених онлайн-ринків у людей неоднозначне. І це ставлення, в першу чергу, залежить від порядності продавців. Хтось дорожить своєю репутацією і тому доставляє замовлення в термін. А деякі або привозять не той товар, або не привозять його взагалі.

В деяких областях з’явилися онлайн-спільноти існуючих ринків на карантині. Тут продавці виставляють власну продукцію на продаж, вказують ціну товару, домовляються, куди можна підвезти продукцію, обговорюють нагальні питання ринкової індустрії в рамках карантину тощо.

Фермерство онлайн

Щоб допомогти фермерам у ситуації, що склалася були створені онлайн платформи для продажу фермерської продукції. Серед таких платформ «Відкритий ринок» та «BAZAR» на яких фермери зможуть розмістити інформацію про власну продукцію, а споживачі легко її знайти.

Ці проект допомагають не тільки фермерам, адже від введення карантинних обмежень страждають і жителі міст, які звикли споживати екологічну сільську продукцію, яку зараз придбати не має можливості, ринки закриті, ярмарки відмінені.

Проекти «Відкритий ринок» та «BAZAR»  не комерційні, а виключно соціальний, тому не передбачає ніякої системи оплати. Проект є всеукраїнським, однак, споживачі зможуть знайти продукцію в своїй області після того, як в ній зареєструється перший виробник.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here