Кращий вибір для якісного врожаю

0
111274

На українському ринку представлений досить великий вибір гібридів солодкої кукурудзи різних компаній-оригінаторів. Коли починається посівний сезон і справа доходить до купівлі насіння, кожен фермер задає собі питання, який гібрид солодкої кукурудзи вибрати. Зазвичай більшість аграріїв надають перевагу зарубіжній селекції, адже прийнято вважати, що імпортний товар значно якісніший вітчизняного, а отже і врожай буде кращим. До того ж про вітчизняні гібриди у нас взагалі перестали згадувати. Ніби й немає їх зовсім. Але одна з українських компаній-виробників насіння солодкої кукурудзи «Мнагор» твердо переконує, що звістка про відсутність наших гібридів сильно перебільшена – гібриди української селекції є, і конкуренцію своїм іноземним побратимам вони складають досить успішно.

По-перше, порівнюючи цінову категорію, вітчизняний продукт більш привабливий для фермерів. Крім ціни кукурудза української селекції має ще один, не менш важливий пріоритет: вона краще і швидше адаптується до природних умов і клімату України, оскільки вирощена тут, на місці. А фермер із Вінницької області Анатолій Трибукін запевняє, що за врожайністю солодка кукурудза вітчизняної селекції компанії «Мнагор» не поступається імпорту. Фермер переконався у цьому на власному досвіді.

Цей сезон у Анатолія Володимировича був дебютним. Він уперше вирощував солодку кукурудзу і серед усього різноманіття гібридів для старту придбав три гібриди виробника насіння солодкої кукурудзи компанії «Мнагор»: Дейнеріс F1, Юрмала F1 та Візантія F1, а Імпресаріо F1 взяв на випробування.

«Я вирішив заповнити врожаєм солодкої кукурудзи весь сезон, тому серед обраних гібридів присутні ранній, середній, та пізній. Таким чином хотів поекспериментувати, дізнатись, який гібрид краще себе покаже, зрозуміти нюанси догляду за гібридами, яка віддача врожаю, його якість та смак»,  розповідає фермер.

Кукурудзу фермер сіяв вакуумною сівалкою з розрахунку 100 тис. насінин на 1,5 га. Отримавши сходи, обробив рослини гербіцидом. Однак тривалого ефекту гербіцид не дав, довелося відмовитись від хімії і сапати 1,5 га кукурудзи вручну. Протягом сезону разів п’ять Анатолій Володимирович розпушував землю, підживлював кукурудзу через листки біопрепаратами. Від застосування хімії взагалі відмовився, тому для боротьби із шкідниками кожні 10 днів вручну розкидав трихограму. Доглядав за рослинами, як за дітьми, вирощував дбайливо, з любов’ю.

З такою ж любов’ю не забарилась і віддача врожаю. «Кукурудза вродила настільки хорошою, що на ринку в мене конкурентів не було. Моя кукурудза була в 2 рази більша за всі інші качани,  представлені на прилавках. Якість прекрасна. У полі рослина стояла заввишки два метри, перші 2 качани були величезними, повними і дуже смачними, суперсолодкими. Навіть траплялись по 3 качани на стеблі. І це при тому, що на полі зовсім не було поливу», – захоплюється врожаєм фермер.

Усі гібриди кукурудзи відзначились чудовими смаковими якостями, великими качанами та високим потенціалом. У свою чергу Дейнеріс F1 (Барселона), ультраранній суперсолодкий гібрид, добре адаптований до органічного землеробства. При класичних строках висіву гібрид цукрової кукурудзи Дейнеріс F1 найперший дає продукцію. Збирання врожаю можна починати вже на 65 – 68 день.

Юрмала F1 (Герміона) – ранньостиглий (73–75 днів) гібрид типу Sh2, який містить цукру в кілька разів більше, ніж звичайна солодка кукурудза. Зерна дуже привабливого яскраво-жовтого кольору. Має гарну стійкість до хвороб.

Візантія F1 має середньоранній період вегетації 78–80 днів. Гібрид характеризується відмінним товарним виглядом. Має стійкість до посухи і високих температур, невибагливий до умов вирощування. Відзначається хорошими показниками лежкості.

Анатолій Трибукін наступного сезону також планує закупити продукцію компанії «Мнагор» і звертається до початківців: «Всім, хто планують займатися  кукурудзою, раджу звернути увагу на Дейнеріс F1 та Юрмалу F1, це ранні сорти, які дозволять вам отримати максимальний прибуток на початку сезону. Ці гібриди нічим не поступаються закордонним. Для початківців це кращий варіант».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here