ТРИ МІЛЬЯРДИ ЄВРО – ЗБИТКИ ЧЕРЕЗ ЕМБАРГО

0
111360

З першого січня нинішнього року внаслідок дії торгового ембарго проти Білорусі виникли проблеми з експортом майже півмільйона тонн свіжих плодів з країн ЄС. Зокрема, Польща постачала у Білорусь близько 300 тис. тонн, Іспанія –  60 тис. тонн, Бельгія –  35 тис. тонн, Нідерланди – 30 тис. тонн, Греція – 15 тис. тонн, Італія –  до 10 тис. тонн. Про це повідомляє Valencia fruits.

Це ембарго додається до інших торговельно-економічних обмежень, які негативно вплинули на експорт свіжої плодоовочевої продукції з країн Європейського Союзу. За даними Freshfel Europe, політичні рішення щодо комерційного вето призвели до збитків на європейському ринку плодів на суму 3 мільярди євро.

Представник Freshfel Europe Філіп Бінар заявив, що «білоруське ембарго» до втрат у 250 мільйонів євро. До нього додаються «російське ембарго», що призвело до втрат бізнесу на 2 мільярди 500 мільйонів євро, і «алжирське сезонне ембарго» зі щорічними збитками у в розмірі 200 мільйонів євро. Зазначається, що європейський плодоовочевий сектор став заручником геополітичних суперечок. Протягом нинішнього року компаніям доведеться шукати інші канали збуту швидкопсувної  продукції.  Але це є дуже непростим завданням, довготривалим процесом. «Адаптація виробництва до нових ринків, подолання санітарних та фітосанітарних бар’єрів та впровадження нових маркетингових стратегій та довгострокових рекламних заходів є частиною завдань. Білоруське ембарго має прямі та непрямі наслідки для європейських виробників та операторів. Довготривалий бізнес з білоруськими імпортерами призупинено, а нестабільність ринку певних продуктів впливає як на експорт, так і на внутрішні ринки ЄС», – зазначає експерт .

Як повідомляє Нorti daily, Міністерство сільського, рибного господарства та продовольства Іспанії звернулося до Європейської комісії з проханням виділити країні додаткові 34 мільйони євро для запобігання та подолання ринкових криз.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here