Ізраїльські вчені розробляють помідор, який бореться з дегенеративними захворюваннями очей

0
111592

Єврейський університет в Єрусалимі повідомив, що група ізраїльських учених розробила Xanthoma, новий сорт томатів, який може допомогти в боротьбі з дегенеративними захворюваннями очей.

Цей новий томат багатий зеаксантином, жиророзчинним пігментом, функція якого полягає в захисті рослини від сонячного випромінювання, яке може пригнічувати дегенеративні захворювання шляхом захисту світлових рецепторів сітківки від пошкоджень, викликаних ультрафіолетовим випромінюванням. Цей природний жовтий пігмент можна знайти в основному в кукурудзі, апельсиновому перці, гарбузі і цитрусових, а також в дуже низьких концентраціях в динях, манго, абрикосах і персиках.

Дослідники на чолі з професором Джозефом Хіршбергом, який спеціалізується на генетиці рослин, молекулярної біології та генної інженерії, заявили, що додавання зеаксантина в щоденний раціон допомагає зменшити розвиток дегенеративних захворювань, особливо дегенерації жовтої плями, яка викликає сліпоту у дорослих.

Хіршбергом зазначив, що ксантомат (названий на честь ксантофилла, групи речовин, до якої належить зеаксантин) був розроблений з використанням класичного генетичного культивування та гібридизації різних штамів.

Він зазначив, що зеаксантин становить більше половини пігментів нового томата, який також містить вітаміни та інші необхідні поживні речовини, що містяться в звичайних томатах. Фактично, новий штам томатів містить в сім разів більше зеаксантина, ніж кукурудза, яка є основним джерелом цієї речовини в сучасній дієті.

«Наскільки нам відомо, це найвищий рівень зеаксантина, досягнутий серед всіх основних сільськогосподарських культур в світі», – відзначили дослідники.