Гербіцид компанії Байєр, який отримав престижну міжнародну нагороду, виходить на український ринок

0
111646

У сезоні 2020 року українські садоводи і виноградарі отримають новий інструмент для боротьби з бур’янами.  Представник нового хімічного класу алкілазинів активний інгредієнт  індазіфлам у вигляді 500 г/л концентрату суспензії під торгівельною маркою Бекано® буде доступним для купівлі і використання на зареєстрованих культурах для контролю однорічних злакових і дводольних.

 Актуальність контролю бур’янів на багаторічних культурах дедалі зростає через підвищення загального рівня агротехніки, зокрема, перехід на  слаборослі підщепи інтенсивного  типу. Рослини на таких підщепах дозволяють отримати прогнозовано високий урожай, але за умов відповідного органічно-мінерального живлення і наявності необхідної вологи. Бур’яни ж складають  плодовим деревам неабияку конкуренцію. Для інтенсивних господарств необхідність утримувати приштамбові смуги у чистому стані вже стала аксіомою.

У гербіцидному захисті багаторічних культур можна окреслити дві методики – обробіток грунтовими препаратами до сходів бур’янів на початку сезону  і обробіток бур’янів по сходах.

У свою чергу препарати для обробки можуть бути селективними або тотальними, контактними або системними. До сьогодні для ранньої обробки грунту приштамбових смуг в Україні використовувалися селективні препарати (які широко використовуються на деяких польових культурах), а проти вегетуючих бур’янів – неселективні, як системні, так і контактні. Кожен із препаратів мав як переваги, так  і вади.

  Грунтовим системним препаратом розпочинають захист рано, унеможливлюють появу сходів бур’янів принаймні перші тижні після внесення.  Проте таким чином  не утримати пізні хвилі і не проконтролювати багаторічники. Рішення – додаткова післясходова обробка.

Післясходовий системний препарат контролює і багаторічники, але при ранньому використанні не зачепить наступної  хвилі. Якщо ж чекати сходів основної маси бур’янів, вони встигнуть відтягнути на себе чималу кількість поживних речовин і вологи. Тобто  знову доводиться планувати принаймні дві, а іноді  і три обробки.

–  Післясходовий контактний препарат має такі самі недоліки, і , крім того, він нездатний контролювати багаторічники. Щоправда,  у разі контакту з культурою  він, на відміну від системних продуктів, не становить для неї небезпеки. Але, беручи до уваги можливості сучасної  техніки, такі випадки трапляються вкрай рідко.

 Підсумуємо. Для надійного контролю бур’янів бажано проводити далеко не одну обробку.
І дійсно, згідно даних компаній, які досліджують ринок пестицидів в Україні, коли умовний гектар саду обробляється гербіцидами, останні п’ять років  середня кратність обробок  складає 1,6– 2,2.

 

Чим же є Бекано®,  і як його найкращим чином інтегрувати у систему гербіцидного захисту?
                Перш за все, це препарат, який діє досходово. Діюча речовина індазіфлам  –  надзвичайно потужний блокатор біосинтезу целюлози, з якої  побудовані клітинні стінки рослин. По-друге, Бекано® є препаратом неселективної дії, тобто зупиняє процес проростання насіння будь-якого виду. Також він  відрізняється наступними якостями:

 

 

  • порівняно довгим періодом напіврозпаду
  • дуженизькими нормами витрат
  • безпечністю для корисної фауни

Комбінація усіх  трьох особливостей робить   Бекано® дійсно унікальним у порівнянні з конкурентними продуктами. Внесений на початку сезону до сходів бур’янів, він запобігає появі нових сходів до кінця вегетації з відсутністю негативного впливу на зовнішнє середовище.
Треба зауважити:  Бекано® не має листової активності і не діє на багаторічники. Тобто потребує партнера. Ідеальним додатковим елементом Бекано-системи є препарат Раундап® Макс  551 РК. Ці препарати не втрачають  ефективності у баковій суміші , і за такого способу застосування можна обмежитись єдиною обробкою – коли багаторічники, а можливо і перша хвиля однорічних вже зійшли. Раундап® Макс надійно їх проконтролює, а Бекано® триматиме рядок чистим від нових сходів. Така система виправдана, якщо в грунті достатньо вологи –  Бекано® є грунтовим гербіцидом, і вимоги для роботи у нього відповідні.

Тому ще надійнішою є гербіцидна стратегія двох обробок. Перша проводиться рано навесні до сходів першої хвилі, коли з вологою менше проблем,  а друга – згодом, по багаторічниках, які зійдуть пізніше.  Такий підхід дозволить фермерам заощадити кошти за рахунок скорочення кратності обробок і отримати чудовий результат. Норма витрати Бекано® становить 150200мл/га – залежно від вмісту гумусу і механічного складу грунту. Якщо використовується бакова суміш, до 150 мл/га Бекано® додають 1,6 л/га Раундап® Макс. Звісно, розрахунок ведеться не на всю площу, а суто на площу приштамбових смуг.
Норма витрати робочого розчину не менше 100 л/га, рекомендується 200– 300л/га.

Оскільки норма витрати Бекано® дуже низька, якість покриття поверхні  грунту надзвичайно важлива. Неприпустимо, якщо вона засмічена рослинними рештками. Розпилювачі бажано використовувати плоскофакельні (ті, що  дають порожнистий конус розпилу, не забезпечать необхідну рівномірність покриття). Реєстрація в Україні дозволяє використовувати Бекано® у яблуневих садах не молодше 3-х  повних  років від пересадки, і на виноградниках – не молодше 5-ти.

Надзвичайні якості д.р. індазіфлам зробили препарати на його основі базою гербіцидного захисту багаторічних культур у цілому світі. Зерняткові, кісточкові, горіхові, олійні пальми, цитрусові, навіть банани і цукрова тростина – далеко не повний перелік культур, на яких використовуються  препарати індазіфламу  Alion®, Specticle®, Esplanade® і Bekano® –  зареєстровані торговельні марки Байєр.

Такий світовий успіх призвів до отримання  компанією Байєр 28 жовтня 2013 р. престижної премії  провідної агенції аграрних новин Agrowу у номінації  «Найкращий новий продукт для захисту рослин». Відтепер до світового клубу користувачів Bekano® приєдналася Україна.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here