Ціна чіпсів підвищиться через спеку

0
11414
Такої думки дійшли у Британській асоціації торгівлі картоплею, передає BBC. Так, наприклад, виробник з Північного Йоркшира Джон Банністер скаржиться, що його врожай знизиться на 40%, бо поля без зрошення виглядають жахливо. «Картопля на 80% складається з води, тому неважко зрозуміти, чому варто очікувати втрат через аномальну спеку», – підсумовує містер Банністер. 

Довгостроковий прогноз також виглядає невтішним, зазначають британські виробники картоплі. Якщо найближчим часом не буде дощів, посіви залишаться у жалюгідному стані. Знизився рівень води у річках, тому фермерам заборонено використовувати річкову воду для зрошення. 

Представник Британської асоціації торгівлі картоплею поінформував, що в південних та східних районах Британії картопляні поля зараз переживають найгірші умови вегетації. Якщо суша триватиме довше, варто очікувати серйозного зниження врожайності картоплі і відповідного зростання ціни на продукти її переробки.

Зазначається, що спеки додала проблем британським виробникам картоплі, які і так потерпають від зростання витрат на виробництво, пов’язаних з дестабілізацією в Європі, через війну в Україні.

стан картопляного поля у Джона Банністера

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here