Через зміни клімату слід очікувати навали шкідників

0
111419

Як повідомляє ФАО, унаслідок впливу кліматичних змін шкідників рослин, які псують економічно важливі культури, стає все більше, що створює загрозу продовольчій безпеці та навколишньому середовищу. Тому вже зараз закордонні ентомологи б’ють на сполох, адже найбільше страждатимуть від нашестя сільськогосподарських шкідників країни, які розташовані у помірній і субтропічній кліматичних зонах. Відмічається, що зі зростанням глобальної температури на планеті температура тіла комах також підвищуватиметься і тому вони їстимуть більше. Окрім цього, досить теплі зими сприятимуть широкому розселенню інвазійних видів комах і збільшенню кількості існуючих шкідників.  

Так за оцінками ФАО, шкідники щорічно завдають до 40 % збитків агровиробництвам світу у галузі рослинництва. Щороку хвороби рослин коштують світовій економіці понад 220 мільярди доларів США, а шкодочинність комах щонайменше 70 мільярдів доларів США.

Науковий огляд проблеми виявляє, що зміна клімату збільшить ризик розповсюдження шкідників не тільки у сільськогосподарських, а і у лісових екосистемах, і навіть у прохолодних субарктичних регіонах. А знищення шкідників часто неможливо здійснити, оскільки комахи швидко закріплюються на новій території і боротьба з ними вимагає багато часу та ресурсів. Деякі інвазійні види шкідників, вже суттєво розширили свій природний ареал. Цьому також сприяє глобальні торгові зв’язки між різними країнами світу. До речі, зазначається, що половина всіх захворювань рослин, що виникають, поширюється за рахунок міжнародної торгівлі, і цей показник за останні десять років потроївся за обсягом, тоді як погода є другим за значенням фактором.

Таким чином, у ФАО вважають, що розширення міжнародної співпраці аграріїв, покращення заходів щодо обмеження розповсюдження шкідників через торгівлю та подорожі та коригування протоколів захисту рослин є важливими елементами протидії глобальному впливу шкідників на продовольчу безпеку світу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here