Молдовська посуха

0
1179

За шість місяців нинішнього року фермери Молдови виробили майже на 6% менше сільськогосподарської продукції у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, про це свідчать дані Національного бюро статистики. Частково ці показники пов’язані з цьогорічною посухою, від якої потерпають країни Європи, в тому числі і Молдова. Відтак виробництво овочів у країні зумовлене зменшилося на 7,6%, передбачається, що виробництво яблук знизиться до 400-450, це на 200 тис. тон менше, ніж у минулому році, передає AgroExpert.

Але не тільки погода вплинула на зменшення яблуневого врожаю. «Тут можна конкретизувати: оскільки є деякі сади, які не мають зрошення, не є інтенсивними, не обладнані опорою, протиградовою сіткою тощо.  Їх зараз викорчовують у досить великих кількостях, у північній частині Республіки Молдова. Нові плантації закладаються, але дуже повільно, тому що зараз криза», – зазначив Віталіє Горінчіой, президент Асоціації фруктів Молдови.

Проте вирубують і плантації, які ще могли б плодоносити. Проблема таких плантацій полягає у відсутності води, доступу агровиробників до цих джерел. У зв’язку з чим надзвичайний стан у сільському господарстві, який незабаром можуть запровадити, міг би вирішити низку питань стосовно суперечок між орендарями озер та фермерами, пише видання.

Міністерство навколишнього середовища Республіки Молдова нещодавно провело робочу нараду з представниками низки державних установ для узгодження заходів, які необхідно вжити для раціоналізації, підтримки та захисту водних ресурсів за умов гідрологічної посухи.

«Надзвичайно високі температури та відсутність опадів призвели до справжньої водної кризи в багатьох районах Європи, зокрема в Молдові. В результаті ми зіткнулися із сильною гідрологічною посухою. Тому водні ресурси стають дедалі ціннішими, їх необхідно охороняти шляхом раціоналізації та, залежно від обставин, впроваджувати заходи щодо обмеження водоспоживання», – зазначають у  Мінприроди країни.

У період, який оголошено посушливим, населенню рекомендується максимально економити водні ресурси, використовувати альтернативні способи зберігання та обороту у домашній господарській діяльності (полив городів та садів, прання, купання), а також у промисловому чи сільськогосподарському секторах.

За даними гідрометслужби Республіки Молдова, до кінця липня на річках збережеться низький рівень води, за винятком деяких притоків Дністра. Ділянки деяких річок взагалі пересохли.

В таких умовах активи декількох технологічних станцій для зрошення, що знаходяться в управлінні Агентства суспільної власності, були передані асоціаціям водокористувачів для забезпечення зрошення угідь.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here