Замість українців узбеки: у Польщі не вистачає робітників

0
11715
W€gnity koё— Korsz - Plantacja truskawek "Mazury Eko Trus" na kt—rej truskawki owocuj€ przez p—ё roku Fot. Grzegorz Czykwin /4 paђdziernik 2005/

Як повідомляє Rzeczpospolita, у Польщі робочі місця українців, які нині воюють за незалежність і територіальну цілісність власної країни, можуть замінити узбеки та казахи. Мова як про сезонні роботи на плодоовочевих плантаціях, так і про вакансії у інших галузях польської економіки. Принаймні такий варіант вирішення проблеми нестачі робочих рук озвучують деякі фахівці і навіть політики сусідньої країни. Мотивуючи свої міркування тим, що через економічні негаразди в рф громадяни середньоазійських країн масово втрачають роботу.

Як зазначає видання, Польщі не вистачає саме чоловічої робочої сили, адже 132 тисячі українських громадянок, у тому числі і біженок, які нині є працевлаштованими, не взмозі виконати у повному обсязі роботу, яку раніше виконували 100 000 українських гастарбайтерів-чоловіків, які повернулися в Україну.  

До речі, за підрахунками видання, з мільйону іноземців, які були зареєстровані в Інституті соціального страхування, тобто легально працюють у Польщі, майже три чверті – українці.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here