ФУНГІЦИДНИЙ ЗАХИСТ КАРТОПЛІ КОМПАНІЇ «СИНГЕНТА»

0
11745

 

Догляд за посадками картоплі – це комплексний підхід, що передбачає застосування агротехнічних заходів і хімічних засобів. Він спрямований на боротьбу зі шкідниками, хворобами і бур’янами.

Найбільші втрати врожаю картоплі в період вегетації спричинені  фітофторозом, а в останні декілька років у багатьох регіонах зафіксовано масовий розвиток альтернаріозу.

Перші симптоми фітофторозу можна побачити в період сходів.

Використання для посадки насіннєвих бульб картоплі, хоча б трохи вражених фітофторозом, може спровокувати інтенсивний спалах захворювання на початку сезону.

Застосування ЗЗР має бути профілактичним і випереджати появу симптомів захворювання в полі, інакше контролювати хворобу буде дуже складно, а за інтенсивного розвитку захворювання – практично неможливо.

Загальна кількість фунгіцидних обробок залежить від сприйнятливості сорту до фітофторозу (чипсові сорти зазвичай чутливіші, ніж столові) й погодних умов. В середньому проводять 5-7 фунгіцидних обробок. Насіннєві посадки слід обробляти інтенсивніше, до 9-11 разів (за наявності поливу), додаючи щоразу інсектицид для контролю за попелицями й цикадами, переносниками вірусів та фітоплазми.

Для підвищення врожайності, подолання впливу несприятливих умов або за необхідності отримати бульби однорідного розміру застосовують ІЗАБІОН, 1–2 л/га (до 3 разів за сезон).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here