Вертикальна випаровувальна система підвищує врожайність тепличних культур

0
111430

Проект «Інтеграція стійких технологій для зниження кліматичного стресу в тепличному садівництві в Середземноморському регіоні», який здійснюється Університетом Альмерії, Іфапа, имид і Фондом Кахамар, дозволив оцінити різні умови вирощування болгарського перцю в теплицях під час сезону 2019/20. Одним з висновків є те, що вертикальна випаровувальна система дозволяє досягти значних поліпшень при вирощуванні цього овоча, збільшуючи комерційний урожай.

Фонд повідомив, що була проведена оцінка двох систем, призначених для поліпшення температури і вологості теплиці на початку вирощування літніх насаджень. Це час року, коли спостерігається поганий розвиток листя і клімат створює неоптимальні умови для вирощування в теплицях. Незважаючи на те, що на ринку існують технологічні рішення для пом’якшення цієї ситуації, вони є дорогими (випарні панелі, розпорошення під високим тиском і т. Д.), або далекі від адекватності, оскільки вони призводять до зволоження культури (розпорошення під низьким тиском).

У оцінюваних системах використовувалася легко змочена тканина, яка сприяла випаровуванню води в теплиці, не заважаючи на розвиток сільськогосподарських робіт або зволоженіст врожаю. Цей матеріал був встановлений двома різними способами: вертикально між парними лініями вирощування і в формі подвійного даху з ухилом над культурами. В обох випадках його зволожують за допомогою звичайної крапельної стрічки. Обидві обробки порівнювалися зі стандартною обробкою на посівах болгарського перцю, посаджених в першій половині липня і зберігалися до початку лютого.

Хоча система з подвійним дахом мала велику випаровувальну поверхню і досягала трохи більше високої відносної вологості, ніж вертикальна система, остання виявилася більш практичною, оскільки її набагато простіше встановити і вона не впливає на коефіцієнт пропускання випромінювання теплиці. Насправді, система з подвійним дахом значно обмежує випромінювання, і єдиний спосіб збільшити його – це зняти подвійний дах.

Випаровувальні системи явно поліпшили вегетативний розвиток культур перцю. В кінці тесту було отримано значно вище комерційне виробництво при вертикальній обробці в порівнянні з контролем; на 20% більше. Плодів стало більше, їх середня вага не змінилася.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here